Інтернет стає менш вільним — The Washington Post

Поділитися
У світі спостерігається стрімке падіння свободи в Інтернеті.

Інтернет стає все менш вільним. У щорічному звіті Freedom House «Свобода в мережі» було встановлено, що в 2021 році права користувачів Інтернету стають все більш обмеженими вже 11-й рік поспіль. Така загроза може здатися недостатньо значною, але вона переплетена з глобальним слабшанням демократичних тенденцій. Проблема свободи в Інтернеті досить суперечлива: відсутність регулювання розширює зловживання потужних технологічних компаній, але занадто агресивний контроль веде до авторитаризму, пише The Washington Post.

Freedom House задокументувала найбільш драматичне падіння інтернет-свободи у М'янмі, Білорусі та Уганді.

Усі ці країни пережили виборчу та конституційну кризи, на які тамтешня влада відповіла агресивно, жорстко контролюючи Інтернет та затопивши інформаційний простір пропагандистською дезінформацією.

В інших регіонах світу авторитаризм прикривається нібито законним інтернет-регулюванням.

Індія, Туреччина, Індонезія та Росія розробили правила, що вимагають видалення певного контенту на основі нібито збереження громадської безпеки.

Нове законодавство в Мексиці, Бразилії та Росії дозволяє владі заборонити технологічним компаніям застосовувати власну політику щодо контролю інтернет-контенту.

Вимоги до локалізації даних, які передбачають зберігання та обробку даних у країні, звідки вони походять, працюють у В’єтнамі, Саудівській Аравії, Пакистані, Бангладеш та Об’єднаних Арабських Еміратах. Така регуляторна політика буде служити прикриттям для спостереження за населенням.

Сполучені Штати зіштовхнулися з протилежною проблемою.

«Підхід країни до технологічної галузі створив сприятливе середовище для використання даних, дезінформації та інших зловживань. Не роблячи майже нічого, федеральний уряд залишає багато свободи для технологічних компаній. Однак ризик занадто агресивної регуляції у США також присутній», - йдеться у звіті.

Подібна напруга панує в Європейському Союзі та деяких інших країнах навколо захисту від шкоди агресивної регуляції Інтернет-простору.

Закони ЄС про цифрові послуги та цифрові ринки стосуються модерації контенту та конкуренції відповідно. Ці проекти мають меншу кількість підводних каменів, ніж британські та австралійські закони.

Закон у Сполучених Штатах, який зосереджений на вимогах прозорості Інтернет-платформ, також є перспективним, але все ж законодавці повинні пам’ятати про негативні наслідки.

Доповідь Freedom House - це висновки, які повинні враховувати країни, що дійсно прагнуть зберегти свободу в Інтернеті. Влада має діяти обережно, але найгірший варіант - взагалі не рухатись, адже це дозволяє автократіям отримувати переваги.

Заклик до дії має прозвучати особливо голосно у Сполучених Штатах, які за часів президента Джо Байдена знову взяли на себе зобов’язання відстоювати демократію та свободу у всьому світі. Ця свобода також повинна стосуватися Інтернет-простору, резюмує видання.

Україна потрапила до списку держав з «частково вільним інтернетом», свідчать дані Міжнародної правозахисної організації Freedom House щодо  інтернет-свободу в 48 країнах світу.

Зазначається, що в Україні існують випадки блокування сторінок в соціальних мережах, а також – різного роду контенту, зокрема, політичного та соціального.

Раніше Freedom House оцінила рівень свободи в Україні на 60 балів з 100 можливих, визначивши статус української держави як «частково вільна».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі