Freedom House дав оцінку політичним правам і громадянським свободам в Україні

Поділитися
Freedom House дав оцінку політичним правам і громадянським свободам в Україні
Корупція – це головна перешкода для ефективної роботи системи органів державного управління.

Міжнародна правозахисна організація Freedom House оцінила рівень свободи в Україні на 60 балів з 100 можливих, визначивши статус української держави «частково вільна». Про це йдеться в щорічному звіті організації «Свобода у світі 2021».

Так, згідно з даними Freedom House, в графі «Політичні права» Україна отримала 26 балів з 40, а в «Громадянських свободах» всього лише 34 з 60.

З часу масових протестів у 2014 році, в результаті чого від влади відсторонили експрезидента Віктора Януковича, Україна прийняла низку позитивних реформ, однак, корупція залишається ендемічною.

«Ініціативи, спрямовані на її подолання, піддаються опору і зазнають невдачі. Часто відбуваються напади на журналістів, громадських активістів і представників меншин; при цьому працівники поліції часто неправильно реагують на такі порушення», - зазначають правозахисники.

На думку Freedom House, вибори глави держави в 2019 році відбулися прозоро і чесно, чого не можна сказати про виборчий процес в парламент. Вибори до Верховної Ради в цілому все ж були визнані змагальними і чесними, попри деякі проблеми. Місія Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) зі спостереження за виборами вказала на деякі порушення, зокрема «широко поширену практику купівлі голосів, зловживання владою і використання всіх можливих прогалин в законодавстві», що позбавило кандидатів рівних можливостей.

Відзначили в документі і той факт, що фінансування політичних партій в Україні залишається непрозорим попри наявність потужних законів, що регулюють це питання.

Що стосується політичного середовища в Україні, за інформацією правозахисної організації, вона є динамічною. Опозиційні сили представлені в парламенті, і їх політичній діяльності в цілому не перешкоджають ні адміністративні обмеження, ні судові переслідування. Загалом, молодим політичним партіям важко конкурувати з уже відомими партіями, які користуються заступництвом і фінансовою підтримкою пов'язаних з політичними силами бізнес-магнатів, відомих як олігархи.

Крім того, в огляді щодо ситуації в Україні йдеться, що показники, представлені в цьому звіті, не показують реалії на тимчасово окупованих територіях України, в Криму та Донбасі.

Раніше Freedom House в спільному звіті з дослідницькою компанією GQR йшлося, що пандемія COVID-19 поглибила кризу демократії по всьому світу, дозволяючи уряду зривати вибори, тиснути на опонентів і ЗМІ, підтасовувати звітність, необхідну для захисту прав людини і громадського здоров'я.

В кінці дев'ятого місяця після початку пандемії людство, нарешті, серйозно задумалося над тим, що буде далі, після COVID-19. Детальніше в статті Сергія Корсунського ZN.UA «Коли закінчиться коронавірус».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі