Кірбі відреагував на погрози Трампа союзникам по НАТО. Розповів, що має говорити американський президент

Поділитися
Кірбі відреагував на погрози Трампа союзникам по НАТО. Розповів, що має говорити американський президент Джон Кірбі © U.S. Secretary of Defense/flickr
Джон Кірбі навів приклад Джо Байдена.

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі відреагував на заяви Дональда Трампа про «заохочення Росії робити все, що їй заманеться» щодо країн НАТО, якщо ті не дотримуватимуться виплат на оборону, повідомили в Білому домі. Зокрема, Кірбі навів приклад, що мав би сказати справжній головнокомандувач.

«Ну, тепер ви знаєте, що я буду обережним. Я не можу говорити про те, що було сказано під час передвиборчої кампанії. Все, що я можу вам сказати, це те, що за цього конкретного президента, президента Байдена, як Верховного головнокомандувача, НАТО зараз більш актуальне, сильніше, більше, ніж будь-коли раніше. І він справді визначив пріоритети нашої мережі альянсів і партнерств в усьому світі. І, звичайно, НАТО знаходиться на передньому краї, коли йдеться про середовище безпеки на європейському континенті», – заявив Кірбі у відповідь на питання журналіста про те, як Білий дім відреагував на заяву Трампа. 

Кірбі наголосив, що саме про це і має говорити американський президент: про зміцнення альянсів і партнерств, а також надсилання потужного сигналу, особливо членам НАТО. 

«Про те, наскільки серйозно ми ставимось до наших зобов'язань за Статтею п'ятою. І ви чули це від президента Байдена, боже, я не знаю скільки разів: Ми будемо захищати, якщо знадобиться, кожен дюйм території НАТО. Це те, що повинен говорити головнокомандувач Сполучених Штатів, коли йдеться про НАТО», – додав Джон Кірбі.

Країни НАТО в Європі занепокоєні тим, що Трамп дійсно може повернутися до Білого дому. Наразі він лідирує у боротьбі за номінацію на участь у виборах президента США від республіканців, після перемог на первинних виборах в Айові, Нью-Гемпширі та Неваді.

Низка членів Альянсу не виконують обіцянку 2014 року інвестувати 2% валового внутрішнього продукту в оборону. Під час свого перебування на посаді Трамп неодноразово вимагав від країн НАТО збільшити оборонні бюджети і критикував їх за те, що вони надмірно покладаються на американську військову потужність. Іноді він навіть ставив під сумнів цінність членства США в НАТО.

На тлі неодноразових погроз Трампа видання Politico проаналізувало, чи готова Європа боротися з агресією РФ самотужки, без допомоги США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі