Про це на сторінках Time пише колишній представник адміністрація президента Барака Обами з питань кібербезпеки і засновник компанії із захисту даних Manifold Technology Кріс Фінан.
Якщо підтвердяться всі попередні докази, які вказують, що саме Росія влаштувала хакерську атаку, всі американці незалежно від політичних поглядів повинні обуритися. Адже це буде означати, що самі американські вибори стали жертвою атаки. Тож нації варто консолідуватися і відповісти.
Кілька місяців тому, коли демократи зрозуміли, що їхня мережа була зламана, вони звернулися до компанії CrowdStrike з проханням провести розслідування. Дослідники виявили деякі "електронні відбитки", які вказували на дві хакерські групи, пов'язані з російською розвідкою. На той час, вторгнення здавалося схожим за розвідувальну операцію зі збору даних. Викраденні документи могли б допомогти шпигунським відомствам скласти психологічний портрет потенційного нового президента. Однак ця версія була остаточно розбита в п'ятницю, коли тисячі конфіденційних листів були опубліковані.
Цілком очевидно, що той, хто організував атаку, не був просто збирачем розвідувальних данних. Момент оприлюднення викраденого був дуже ретельно і вдало підібраний, щоб посіяти розбрат в таборі демократів до їхнього зібрання. І є лише одна в світі країна, яка віртуозно використовує інформаційну зброю - Росія.
Автор нагадує, як Москва влаштовувала кібератаки на Естонію в 2007, як супроводжувала хакерськими атаками своє вторгнення в Грузію в 2008 році і в Україну в 2014-му. Росія ніколи не вагалася, коли застосовувала методи "електронної війни" проти міжнародних журналістів, які її критикували. А коли президент Володимир Путін втратив впевненість у своїй непохитності, він створив цілу армію тролів.
Автор припускає, що "заохочувальна риторика" Дональда Трампа могла послужити каталізатором, який підштовхнув Росію до кібератаки на мережі в США.
Тактика інформаційної війни полягає в тому, щоб розсварити і поділити суперників. І загроза таких атак залишиться на довго.
"Теракти, які відбирають життя наших громадян, безумовно викликають тривогу. Але вони не загрожують вивести з ладу всі наші інститути, як такий вид підривної діяльності. Ось чому нація повинна об'єднатися і дати жорстку відповідь", - йдеться в статті.
Автор додає, що обидві партії США повинні просто зараз об'єднатися навколо президента Барака Обами і його реакції на іноземні спроби втручатися у внутрішні справи країни.
Тим часом, видання New York Times у редакційній статті писало, що Путін робить Трампу "ведмежу послугу", якщо дійсно втручається у вибори в США. Якщо виявиться, що Росія втручається у вибори в США, це може викликати зворотній ефект.
Раніше видання Los Angeles Times писало, що спецслужби Росії допомагають Трампу, і це загроза для США. У американського мільярдера є дуже давні і міцні зв'язки з Росією. Він отримував фінансування від російських інвесторів на свої бізнес-авантюри, коли після цілої низки банкрутств америкасьнкі банки відмовилися вкладати в нього гроші.