Хунта М'янми, яку забезпечує зброєю РФ, продовжить надзвичайний стан у країні ще на шість місяців. Про це з посиланням на очільника Збройних сил країни Мін Аунг Хлайна повідомили в понеділок державні ЗМІ. Так звана Рада національної оборони та безпеки хунти схвалила цей крок, передає Reuters.
Вперше аналогічне рішення про оголошення надзвичайного стану прийняли після захоплення влади від обраного уряду Аун Сан Су Чжі в результаті державного перевороту в лютому минулого року. Остання загалом провела близько 15 років під домашнім арештом, проте після приходу до влади розбила надії колективного Заходу на демократичні перетворення в Бірмі через геноцид мусульман рохінджа.
«Представники (ради безпеки) одноголосно підтримали пропозицію про продовження періоду оголошеного надзвичайного стану ще на шість місяців», — повідомляє Global New Light of Myanmar.
«У нашій країні ми повинні продовжувати зміцнювати «справжню та дисципліновану багатопартійну демократичну систему», чого бажає народ», — цитує газета слова Мін Аун Хлаїнга.
М'янма перебуває в хаосі після перевороту, конфлікт поширюється на всю країну Південно-Східної Азії після того, як армія придушила здебільшого мирні протести в містах.
Керівники хунти заявляють, що попередньо не прийшла до влади через фальсифікації голосування на загальних виборах у листопаді 2020 року, на яких легко виграла партія нобелівської лауреатки Аун Сан Су Чжі. Групи спостереження за виборами не виявили доказів масових фальсифікацій.
Військові пообіцяли провести нові вибори в серпні 2023 року, та противники таких електоральних ходів не вірять, що заплановані вибори будуть вільними та справедливими.
Нагадаємо, військовий переворот у М'янмі відбувся на початку лютого минулого року. Тоді демократично обраних державну радницю Аун Сан Су Чжі, президента Він М'їна та інших лідерів керівної партії було заарештовано збройними силами М'янми (так званими Татмадо).
Раніше ситуацію з розвінчуванням образу згаданої героїні розбиралась експертка з питань східної Азії, авторка DT.UA Наталія Бутирська. Детальніше читайте в її статті Падіння ікони демократії.
За якихось декілька годи армія країни запровадила надзвичайний стан на один рік, влада перейшла до головнокомандувача збройними силами Мін Аун Хлайна. Переворот спричинив масові протести у країні, під час яких було вбито понад 1000 протестувальників.
Минулоріч ми писали про серію масових вбивств мирних жителів військовими М'янми.