В ООН визнали військове командування М'янми винним у геноциді рохінджа

Поділитися
В ООН визнали військове командування М'янми винним у геноциді рохінджа © Amnesty Internaional
Командирів вимагають притягнути до відповідальності за "особливо тяжкі злочини".

У міжнародній незалежній місії ООН щодо ситуації в М'янмі в понеділок заявили про необхідність притягнення до відповідальності командування армії М'янми за геноцид, злочини проти людства і військові злочини.

"Щодо високопоставленого військового керівництва М'янми, в тому числі, головнокомандувача Мін Аунг Хлайна, має бути проведено розслідування і порушено справу за фактом геноциду на півночі штату Ракхайн", - йдеться в опублікованій доповіді місії.

У ньому наголошується, що командування армії також повинно бути притягнуто до відповідальності за "злочини проти людства і військові злочини в штатах Ракхайн, Качин і Шан". Мова йде про події, що відбулися, зокрема, в 2017 році.

В місії ООН класифікували дії командування армії М'янми як особливо тяжкі. Автори доповіді зазначили серед скоєних злочинів вбивства, викрадення, тортури, згвалтування і сексуальне рабство. У доповіді говориться, що місія встановила, що "існує достатньо інформації, щоб почати розслідування та судове переслідування високопоставлених представників командування збройних сил М'янми для того, щоб компетентна судова інстанція могла визначити їх відповідальність за геноцид у штаті Ракхайн".

В штаті Ракхайн в основному проживають мусульмани-рохінджа. У минулому році в штаті загострився конфлікт між рохінджа і бірманцями, які сповідують буддизм, влада М'янми почали військову операцію проти рохінджа, яких місцеві ЗМІ охрестили "бенгальськими терористами". Так, за даними отриманими на підставі опитування мешканців таборів біженців-рохінджа у Бангладеш, щонайменше, 9 тисяч рохінджа загинули в М'янмі з 25 серпня по 24 вересня 2017 року.

Як повідомлялося раніше, Бангладеш і М'янма підписали угоду про повернення на батьківщину сотень тисяч біженців рохінджа, які знайшли притулок в прикордонному місті Бангладеш Кокс Базарі після їх жорстокого розгону військовими в штаті Ракхайн. Ця операція була здійснена з міжнародного тиску на М'янму. У Бангладеш вважають, що процес репатріації біженців закінчиться протягом року. З серпня 2017 у Бангладеш втекли понад 620 тисяч людейчерез військові репресій в М'янмі, які США назвали "етнічною чисткою".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі