Держсекретар США Джон Керрі повідомив, що переговори щодо повної нормалізації американо-кубинських відносин почнуться в середині вересня.
Він зазначив, що остаточна нормалізація кубинсько-американських відносин має передбачати, зокрема, скасування торговельно-економічного ембарго з боку США. Проте, коли саме це станеться, Джон Керрі не уточнив.
Він заявив, що виконавча влада США "сподівається у майбутні дні" підготувати з урядом Куби "дорожню карту", яка описує комплекс заходів, щоб "вийти на наступний рівень".
"Ми почнемо проводити (відповідні) зустрічі практично негайно. На першому або другому тижні вересня прибуде делегація, і ми запустимо процес вирішення низки питань", - підкреслив держсекретар США.
14 серпня на Кубі урочисто відновило роботу посольство США, яке не функціонувало з 1961 року. Вперше за останні більш ніж півстоліття в Гавані підняли американський прапор.
1 липня Президент США Барак Обама повідомив про формальне відновлення дипломатичних відносин з Кубою. "Сьогодні я можу оголосити про те, що США формально відновлюють дипломатичні відносини з Республікою Куба. В обох країнах знову відкриваються посольства", - сказав він.
В кінці травня Держдепартамент США виключив Кубу із списку країн, які підтримують тероризм. "Незважаючи на те, що у США залишаються серйозні побоювання і розбіжності по широкому спектру питань, пов'язаних з кубинської політикою, все це не підпадає під критерії, за якими Гавану можна було б залишити в списку держав, що підтримують тероризм", - говорилося в заяві держдепартаменту.
У середині червня видання The Guardian писала, що адміністрація президента США Барака Обами планує в липні відновити дипломатичні відносини з Кубою через більш ніж 50 років. Повідомлялося, що Вашингтон і Гавана мають намір укласти цей договір на першому тижні липня.
Детальніше про двосторонніх відносинах США і Куби читайте у статті Костянтина Федоренко "Острів Свободи: пережити ембарго і дві холодні війни" на сторінках тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".