Кемерон вперше після призначення на посаду глави МЗС Британії зустрінеться з китайським колегою

Поділитися
Кемерон вперше після призначення на посаду глави МЗС Британії зустрінеться з китайським колегою © EPA-EFE/NEIL HALL
Відносини між Лондоном та Пекіном погіршилися.

Очікується, що глава МЗС Британії Девід Кемерон зустрінеться зі своїм китайським колегою Ван І на вихідних 17-18 лютого в кулуарах Мюнхенської конференції з питань безпеки, повідомляє The Guardian.

Це буде перша зустріч глави МЗС Британії з китайським міністром після несподіваного призначення Кемерона на посаду в листопаді минулого року.

Відколи Кемерон став міністром закордонних справ, на нього чиниться тиск через зв'язки з Китаєм, і під час зустрічі з Ваном його закликають обговорити питання прав людини і національної безпеки.

"Девід Кемерон повинен підняти питання геноциду уйгурів, рабської праці некитайських етнічних груп, жахливого поводження з британським громадянином Джиммі Лаєм. Він також повинен закликати до скасування санкцій проти британських парламентарів”, - заявив колишній лідер Консервативної партії Ієн Дункан Сміт, проти якого Пекін запровадив санкції за критику ситуації з правами людини в Китаї.

За судовим процесом над бізнесменом Джиммі Лаєм, якого в Гонконгу звинувачують у змові з іноземними силами з метою загрози національній безпеці, уважно стежать на тлі занепокоєння через зростання впливу Пекіна в колишній британській колонії.

Кемерон публічно закликав припинити "політично вмотивоване переслідування" Лая. Окремо в інтерв'ю глава МЗС Британії підкреслював важливість взаємодії з Китаєм. 

Кемерон говорив з Ван І телефоном 5 грудня минулого року і домовився про "конструктивні відносини". Глава МЗС Британії заявляв, що Лондон продовжуватиме співпрацювати з Китаєм там, де це відповідає інтересам країни.

Кемерон, як відомо, проголосив "золоту еру" у відносинах з Пекіном, коли був прем'єр-міністром у 2015 році, приймаючи лідера Китаю Сі Цзіньпіна у Британії з державним візитом: тоді вони разом випили пива. Згодом цей візит розглядався як кульмінаційний момент у двосторонніх зв'язках.

Після того, як у 2016 році Кемерон залишив посаду, він брав участь у створенні британсько-китайського інвестиційного фонду на мільярд доларів, який повинен був активізувати участь Британії в ініціативі Пекіна "Один пояс, один шлях". Зрештою, створення фонду згорнулося, оскільки відносини між Лондоном і Пекіном погіршилися.

Відносини між Великою Британією та Китаєм напружені з 2018 року після придушення Пекіном демократичних свобод у Гонконгу, а також через занепокоєння щодо порушень прав людини проти уйгурів у Сіньцзяні та питань національної безпеки на тлі участі Китаю в критично важливих проектах з розвитку інфраструктури Британії. Британський прем'єр Ріші Сунак назвав Китай "системним викликом цінностям та інтересам" Британії, а також викликом глобальній безпеці. 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі