Сайти, замасковані під ЗМІ, просувають прокитайський контент по всьому світу в межах кампанії впливу — Reuters

Поділитися
Сайти, замасковані під ЗМІ, просувають прокитайський контент по всьому світу в межах кампанії впливу — Reuters © depositphotos/jackmalipan
Хоча подібні онлайн-кампанії стають все більш поширеними, Китай є одним із найактивніших джерел таких дій, поряд з РФ та Іраном.

Понад сто вебсайтів, замаскованих під місцеві ЗМІ в Європі, Азії та Латинській Америці, поширюють прокитайський контент у межах широкомасштабної кампанії впливу. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на звіт організації Citizen Lab, що займається дослідженням цифрових технологій.

Пропагандистські матеріали, розміщені на вебсайтах у 30 країнах, чергуються з новинами, зібраними з місцевих агентств і китайських державних ЗМІ.

"Хоча вебсайти кампанії досі мали незначний вплив, існує підвищений ризик ненавмисного посилення пропаганди місцевими ЗМІ та цільовими аудиторіями внаслідок швидкого збільшення кількості цих вебсайтів та їх адаптації до місцевих мов і контенту", - зазначив дослідник Альберто Фіттареллі.

Контент сайтів коливається між теоріями змови, часто про Сполучені Штати або їхніх союзників - як, наприклад, матеріал, що звинувачує американських вчених у "витоку" COVID-19, і статтями, які “атакують” критиків Пекіна.

Citizen Lab заявила, що китайська кампанія почалася в середині 2020 року. Дослідники відстежили мережу до компанії зі зв'язків з громадськістю Shenzhen Haimaiyunxiang Media Co., Ltd., також відомої як Haimai. Компанія не відповіла на запит Reuters про коментарі.

"Загалом, це типова упередженість і подвійні стандарти - стверджувати, що прокитайські матеріали і звіти є "дезінформацією", а антикитайські - "правдивою інформацією", - заявив представник посольства Китаю у Вашингтоні.

Хоча інформаційні кампанії в Інтернеті стають все більш поширеними, оскільки впливові люди та уряди в усьому світі намагаються маніпулювати громадською думкою, експерти, які відстежують такі операції, кажуть, що Китай є одним із найбільших джерел подібних дій, поряд з Росією та Іраном.

Китайські операції впливу збільшилися і поширилися далеко за межі Азії, йшлося у звіті компанії Meta в листопаді минулого року, де операції Пекіна називалися "найпомітнішою зміною в ландшафті загроз" із 2020 року.

Citizen Lab глибше дослідила виявлену мережу після того, як у Південній Кореї та Італії з'явилася низка подібних сайтів.

За останні роки Китай став іншим. І річ не в показниках зростання ВВП. Насамперед ідеться про зовнішню політику та дипломатію, що явно свідчать про глобальні амбіції Китаю на чолі з Сі Цзіньпіном, який бажає "виплекати сад світової Сі-вілізації". Як на це дивляться США, Японія та Індія? Яке місце в усій цій геополітиці відведено Росії? Читайте статтю посла України в Японії Сергія Корсунського "Чи вдасться Китаю побудувати світову Сі-вілізацію?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі