Європа усвідомила, що потрібно боротися з російською пропагандою.
Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон відродив програму часів Холодної війни з підтримки країн у боротьбі з "загрозою російського домінування", пише Bloomberg з посиланням на британських чиновників.
Обсяг фонду становить 5 млн фунтів стерлінгів ($ 7,35 млн). Він вже використовується для допомоги в побудові інститутів на Україні. Також буде виділено ще 15 млн фунтів стерлінгів для підтримки демократії в Молдові, Грузії, Боснії-Герцеговині та Сербії.
Моделлю для фонду стали програми фонду екс-прем'єра Великобританії Маргарет Тетчер Know-How Fund, заявили чиновники, що попросили не називати їх імена через те, що розмови про відновлення програми були приватними. Know-How Fund був створений в 1989 році і використовувався для допомоги в розвитку інститутів, управління і економіки в країнах радянської зони впливу, включаючи Польщу, Угорщину та Чехословаччину.
За даними Bloomberg, Кемерон повинен був розповісти про фонд на вечері після засідання Європейської ради в Брюсселі в четвер. Як зазначає видання, українська криза була спровокована слабкістю інститутів в країні, корупцією і протидією Россію побудові ринкової економіки в пострадянській країні, заявили агентству офіційні особи. Тому мета фонду - не допустити повторення.
Напередодні лідери ЄС вирішили координовано боротися з російською пропагандою. Глави Європейського союзу доручили верховного представника у закордонних справах і політиці безпеки Федерике Могерини підготувати до червня 2015 року план дій по боротьбі з російської дезінформацією у висвітленні українського конфлікту.
Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК