Сегрегація у правилах в'їзду пояснюється просто: більше привілеїв отримали громадяни, перебування в країні яких не створить проблем для безпеки Катару. Також в числі привілейованих - жителі країн з високою купівельною спроможністю.
Як інформує видання, громадяни 47 країн, у тому числі і України, можуть їздити в Катар, отримуючи "візу по прибуттю" в аеропорт. Така віза дійсна протягом 30 днів і може бути продовжена ще на місяць.
Заходи, що вводяться Катаром, покликані стимулювати розвиток повітряного транспорту і туризму.
"Відмова від віз зробить Катар самою відкритою країною в регіоні", - заявив на прес-конференції в Досі офіційний представник Департаменту туризму Хасан аль-Ібрагім.
Нагадаємо, в червні Саудівська Аравиа, Бахрейн, ОАЕ, Єгипет, Лівія, Мальдівська Республіка, Ємен оголосили бойкот Катару і розірвали з ним дипломатичні відносини. Після цього між країнами було закрито транспортне сполучення. Влада Катару звернулася зі скаргою у Всесвітню торговельну організацію (СОТ), в якій вказала на неправомірність економічного бойкоту своєї країни. Зокрема, в Катарі вважають, що блокада порушує права на інтелектуальну власність, а також йде врозріз з правилами СОТ.