Більшість кандидатів має близько 20% підтримки, а число тих, хто не визначився, перевищує 30%. У такій ситуації, зазначає видання, для кандидатів головне довести своєму електорату саму можливість виходу в другий тур. Це зуміли центрист Еммануель Макрон, ультраправа Марін Ле Пен, "республіканець" Франсуа Фійон і крайній лівий Жан-Люк Меланшон.
Незважаючи на відрив у кілька відсотків перших двох кандидатів, при такій кількості невизначених шанси пройти є у всіх. Кандидати сподіваються завоювати нових прихильників, не втративши головні принципи своїх кампаній. Для Ле Пен це вихід з Євросоюзу і закриття кордонів, а для Меланшона – перегляд умов угоди з Євросоюзом, включно з єдиною валютою.
При цьому кандидати не перестають здійснювати політичні атаки один на одного, що вносить ще більшу невизначеність.
Однією з найбільш певних речей у невизначеності французьких виборів залишається перемога Макрона у другому турі, якщо він у нього вийде. Центрист являє собою прийнятну альтернативу для більшості французів і має значно менший антирейтинг, ніж інші кандидати.
Нагадаємо, що опитування після "великих дебатів", які відбулися увечері 4 квітня, несподівано показали, що лівий кандидат Жан-Люк Меланшон був найпереконливішим в ефірі. Меланшон зміг завоювати підтримку 25% глядачів дебатів, тоді як Еммануель Макрон отримав 21% підтримки.
Як повідомлялося, лідер партії "Вперед" Еммануель Макрон став кращим в ході перших передвиборних дебатів у Франції, свідчать дані опитування, проведеного компанією Elabe за замовленням інформаційного телеканалу BFMTV.
Більше про вибори у Франції читайте у статті Надії Коваль "Хто зробить Францію новою?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".