Кандидати у канцлери Німеччини заявили, що готові зупинити постачання газу через "Північний потік-2" в майбутньому, якщо Росія буде порушувати зобов’язання перед Україною, повідомляє DW. Відповідні заяви прозвучали на дискусії кандидатів у канцлери, організованої суспільно-правовим телеканалом ARD і Мюнхенською конференцією з безпеки. В заході взяли участь кандидат від ХДС Армін Лашет, кандидат від СДПН Олаф Шольц та кандидатка від "Зелених" Анналена Бербок.
За словами Лашет, було узгоджено позицію щодо того, що "Північний потік-2" не має працювати за рахунок України. "Якщо президент Путін не дотримуватиметься цього правила і використовуватиме його проти України, його (газопровід - Ред.) можна зупинити в будь-який час - навіть тоді, коли газопровід буде готовий - адже тоді основа для бізнесу відпаде. Настільки просто", - запевнив він.
Водночас Шольц зазначив, що Путін бачить у проєкті ПП-2 не лише економічну вигоду, але, за його словами, Німеччина розглядає "Північний потік-2" "чисто економічно". "Погіршення транзиту газу та безпека України матимуть наслідки для можливого транзиту через завершений у майбутньому газопровід", - вказав він.
Своєю чергою Анналена Бербок наголосила, що проекту взагалі не треба було давати хід. Вона нагадала, що газопровід потребує ще одного дозволу. "Цей дозвіл не повинні надавати", - наголосила Бербок і додала, що за допомогою ПП-2 Путін прагне дестабілізувати Україну.
Водночас Бербок має сумніви, що "Північний потік-2" може припинити роботу через Україну. За її словами, Європа не може собі цього дозволити. "Ми все ще залежні від російського газу", - констатувала вона.
Нагадаємо, що наразі між США та Німеччиною тривають переговори щодо реалізації газопроводу "Північний потік-2". За словами глави німецького МЗС Гайко Мааса, сторони хочуть знайти необхідне рішення до серпня.
Глава МЗС України Дмитро Кулеба на зустрічі з держсекретарем Міністерства економіки та енергетики Німеччини Андреасом Файхтом заявив, що "Північний потік-2" розколює союзників.
При цьому в "Нафтогазі" вважають, що реалізація проєкту "Північний потік-2" потрібно зупинити, адже саме можливість транзиту газу через Україну стримує Кремль від ескалації конфлікту в Донбасі.
Докладніше про перспективи України в разі запуску труби читайте в статті Юрія Ніколова і Олени Поканевич "Як посилити позиції України в ситуації з "Північним потоком-2".