США і Німеччина обговорили можливість допомоги Україні в сфері енергетики через введення в експлуатацію газопроводу "Північний потік-2".
Про це повідомило американське видання Bloomberg з посиланням на власні джерела.
Країни планують домовитися про зобов'язання по зміцненню енергетичної інфраструктури України та компенсації транзитних зборів, які можуть бути їм втрачені в результаті запуску газопроводу.
США і Німеччина також вивчають способи посилення стримування російської агресії за допомогою загрози санкцій. Вони, за даними видання, хочуть укласти угоду, щоб послабити геополітичні вигоди Москви після завершення будівництва газопроводу.
Деякі офіційні особи висловили надію, що угоду підготують до візиту канцлера Німеччини Ангели Меркель в США, запланованого на липень.
Серед можливих заходів:
- інвестиції для будівництва електростанцій,
- розвиток інфраструктури;
- нарощування постачання газу.
Німеччина висловлювала бажання почати переговори з Росією про продовження транзиту російського газу через Україну.
За словами глави німецького МЗС Хайко Маасу, зараз між США і Німеччиною ведуться переговори стосовно реалізації газопроводу "Північний потік-2". Сторони хочуть знайти необхідне рішення до серпня.
Ангела Меркель під завісу свого канцлерства шокувала українців і багатьох європейців своєю пропозицією запросити Володимира Путіна на саміт з Євросоюзом. І це при тому, що в Україні та без того останнім часом наростає роздратування і нерозуміння позиції Берліна з багатьох питань. Навіщо Меркель це зробила? Чому Німеччина виступає проти надання Україні ПДЧ? Чому відмовляється продавати нам зброю для захисту від Росії? Чи буде вона компенсувати нашій країні втрати від запуску "Північного потоку-2"? Ці та інші питання Тетяна Силіна задала в інтерв'ю Надзвичайному і Повноважному Послу ФРН в Україні Анке Фельдгузен.