Міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань і лідерка білоруської опозиції, а також кандидатка у президенти Білорусі Світлана Тіхановська провели телефонну розмову. Про це Шампань написав в Twitter.
"Тільки що обговорив зі Світланою Тіхановською останні події в Білорусі. Канада з радістю виділяє 600 тис. доларів на здійснення проектів з підтримки громадянського суспільства та демократії з особливою увагою до жінок і незалежним ЗМІ", - йдеться в його повідомленні.
При цьому глава МЗС Канади пообіцяв і надалі вимагати дотримання прав людини в Білорусі.
Je me suis entretenu avec #SvetlanaTikhanovskaya pour discuter des événements #Belarus.
- François-Philippe Champagne (FPC) ?? (@FP_Champagne) September 23, 2020
?? annonce 600000 $pour soutenir la société civile & la démocratie en mettant l'accent sur femmes & médias indépendants. Nous réclamons le respect des droits de la personne. Détails à venir. pic.twitter.com/lEbeC6G8w1
Нагадаємо, 23 вересня в Палаці Незалежності в Мінську відбулася «інавгурація» Лукашенка. Про дату проведення церемонії не повідомляли, іноземних політиків і гостей на неї не запросили.
Не визнали білоруського диктатора президентом : Україна, США, Німеччина, Словаччина, Литва, Естонія, Чехія, Данія і Польща. Штаб суперниці Лукашенка Світлани Тихановської назвав «інавгурацію» фарсом і заявив, що Лукашенко «просто пішов на пенсію».
9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента, Алєксандр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав у них участь вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тихановська - 10% голосів виборців. Більшість країн не визнали вибори в Білорусі вільними і демократичними.