"Ці односторонні тарифи, запроваджені під неоднозначним приводом захисту національної безпеки США, несумісні з міжнародними торговельними зобов'язаннями Сполучених Штатів і правилами СОТ", - йдеться в заяві Христі Фріланд, пише Reuters.
Вона також зазначила, що Канада має намір тісно співпрацювати з Європейським союзом, "який також подав сьогодні скаргу до СОТ", та іншим країнам-однодумцями, що виступають проти мит США на сталь і алюміній.
Європейський союз у п'ятницю, 1 червня, також направив до СОТ скаргу на запровадження Сполученими Штатами ввізних мит на сталь і алюміній з країн-членів ЄС. Єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрем назвала запроваджені Вашингтоном з 1 червня 25% ввізні мита на сталь та 10% на алюміній "протекціонізмом".
Нагдаємо, з 1 червня набуло чинності рішення про введення США мит на сталь та алюміній для виробників з Євросоюзу, Канади та Мексики.
У відповідь на нові американські тарифи на метали, у ЄС підготували і подали список у СОТ із переліком низки товарів, на які можуть бути введені мита уже 20 червня. До списку, зокрема, потрапили апельсиновий сік, віскі, тютюн і мотоцикли із США.
Водночас у ЄС підготували спільні пропозиції США для уникнення торговельної війни. Джерела в дипломатичних колах зазначали, що мова йде про експорт американського скрапленого газу в Європу, про поліпшення умов доступу для автовиробників США на європейський ринок і про лібералізацію держзакупівель.
Уряд Канади також підготував два списки американських товарів, на які пропонується ввести мита, а саме 25% - на імпорт з першого списку, і 10% - на другий.