Канада посилить свою протичовнову оборону британськими фрегатами "Тип 26"

Поділитися
Канада посилить свою протичовнову оборону британськими фрегатами Британський фрегат "Тип 26" (Global Combat Ship, GCS); може виконувати роль сегменту ППО, КРО/КПРО або ПЛО © Defense News
Оттава планує домовитися з Лондоном про покупку не менше 15 кораблів на суму майже 60 мільярдів доларів.

Канада планує посилити свої Військово-морські сили, у зв'язку з чим уряд країни прийняв рішення про придбання британських фрегатів "Тип 26" (Global Combat Ship, GCS); це універсальний багатоцільовий корабель, який може виконувати роль сегмента протиповітряної, керованої ракетної/протиракетної і, що для Канади є особливо цінним, протичовнової оборони, повідомляє Defense News.

"Для канадців протичовнова оборона має величезне значення. Якщо російські підводні човни, авіація викликають у вас тривогу, то так, придбання фрегатів типу 26 має сенс", - прокоментував канадський вибір Брайан Кларк, аналітик Дослідницького Центру стратегічних і бюджетних оцінок.

Оттава планує домовитися з Лондоном про покупку не менше 15 кораблів на суму майже 60 мільярдів доларів. Остаточне рішення про придбання кораблів буде прийнято взимку і якщо контракт буде реалізовано, Канада стане третьою країною, яка має на озброєнні даний тип кораблів - крім власне Британії та Австралії.

Втім, зазначив Кларк, насправді вибір саме цього типу кораблів для цілей суто протичовнової і протиповітряної оборони є дещо несподіваним, оскільки ще не факт, що кошти на фрегат не будуть витрачені даремно.

"Цей корабель поки не пройшов перевірку і не зарекомендував себе, а Канада взяла ще не побудований фрегат і зробила його основою своєї протичовнової програми. Це дещо несподівано, особливо для країни, якої може не вистачити матеріальних можливостей у разі перевищення військового кошторису", – пояснив експерт.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що американські літаки протичовнової оборони отримали можливість виявляти раніше "невидимі" для них атомні підводні човни російського військово-морського флоту.

У грудні минулого року активність підводних човнів РФ у Середземному морі й Атлантичному океані була найвищою з часів "холодної війни", що викликало занепокоєння у країн-членів Альянсу. У зв'язку з цим у НАТО заявили про готовність створити командний штаб, який координуватиме роботу Альянсу в Атлантиці та логістику в Європі.

Нагадаємо, у липні 2015 року президент Росії Володимир Путін затвердив Морську доктрину Росії, розраховану на 20 років. Особливий акцент у ній зроблено на атлантичному й арктичному напрямках.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі