"Росія зробила значні інвестиції у флот, зокрема, у підводні човни. З 2014 року на воду спустили додаткові 13 субмарин. Активність російських субмарин зараз найвища з часів Холодної війни", - підкреслив Столтенберг.
За словами генсека НАТО, підводні човни Росії активні в Атлантиці та біля берегів країн-членів Альянсу.
"Ми - трансатлантичний альянс, і з цієї причини у нас повинна бути можливість транспортувати війська й обладнання через океан. Для цього нам потрібні безпечні морські шляхи", - нагадав він.
У зв'язку з цим у НАТО планують створити командний штаб, який координуватиме роботу Альянсу в Атлантиці, а також логістику – в Європі. Він також займатиметься питаннями транспортування персоналу та матеріалів у разі ескалації конфлікту з Росією. Рішення щодо організації відповідного штабу повинно бути прийнято у наступному році.
Столтенберг також наголосив на скороченні військово-морських сил НАТО після завершення Холодної війни.
"Після завершення Холодної війни НАТО скоротило власні сили на морі, особливо у сфері протистояння підводним човнам. Ми проводили менше навчань і втратили навички", - пояснив генсек НАТО.
Як повідомлялося раніше, Міністерство оборони Російської Федерації готується розмістити в Калінінградській області на постійній основі оперативно-тактичні ракети "Іскандер-М".
У НАТО прокоментували перспективу розміщення російських "Іскандерів" поблизу східних кордонів Альянсу. Так, прес-секретар НАТО Оана Лунджеску наголосила на тому, що розміщення ракет, здатних нести ядерні заряди, поблизу кордонів Альянсу не сприятиме зняттю напруги у двосторонніх відносинах. У Брюсселі також чекають від РФ більш детальної інформації.
Раніше генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявляв про те, що розміщення поблизу кордонів НАТО російських ракет, здатних нести ядерну зброю, турбує союзників по Альянсу, проте вони продовжують проводити власну політику з'єднання політичного діалогу та забезпечення сильної оборони.