Кандидат на посаду віце-президента США від Демократичної партії Камала Харріс назвала політику адміністрації Трампа щодо боротьби з пандемією "найбільшим провалом будь-якої адміністрації президента в історії Америки". Головною темою дебатів між Харріс та кандидатом у віце-президенти США від республіканців Майком Пенсом була саме пандемія COVID-19, пише британська газета The Guardian.
Віце-президент США Майк Пенс рішуче захищав рішення американського президента Дональда Трампа щодо боротьби з поширенням коронавірусу в Сполучених Штатах.
Протягом 90 хвилин Харріс фактично «нападала» на Трампа та його уряд, засуджуючи адміністрацію президента, згадавши про всі проблеми, які не зміг вирішити Трамп, починаючи від боротьби з пандемією і закінчуючи масовими заворушеннями в США, протестами проти расової несправедливості, лісовими пожежами.
Не забула Харріс і про «податковий скандал» Трампа, нагадавши про те, що президента звинувачують в ухилянні від сплати податків. Також, кандидат у віце-президенти від демократів розкритикувала поведінку Трампа на посаді президента.
Але, на думку Харріс, найбільшим провалом Трампа була саме невдала політика щодо боротьби з пандемією та негативні економічні наслідки для країни, які ця політика спричинила.
Харріс сказала, що президент ввів країну в оману щодо серйозності вірусу.
Майк Пенс визнав, що американська нація пережила "дуже складний період цього року" в результаті спалаху коронавірусу.
"Я хочу, щоб американський народ знав, що з самого першого дня президент Трамп поставив здоров'я Америки на перше місце", - сказав Пенс. Він наполягав на тому, що президент мав чітку національну стратегію боротьби з пандемією.
«Очевидно, це не спрацювало, враховуючи те, скільки американців загинуло внаслідок пандемії», - відповіла Харріс.
На фоні того, що Дональд Трамп інфікувався коронавірусом, дебати кандидатів на посаду віце-президента США стали похмурим нагадуванням про те, що роль віце-президента полягає в тому, щоб змінити президента, якщо він стане недієздатним або помре під час перебування на посаді.
74-річний Трамп заявив про те, що "почувається чудово", хоча питання про ступінь тяжкості перебігу хвороби в нього залишається відкритим.
Ні Пенс, ні Гарріс прямо не відповіли на питання про те, чи вели вони дискусії щодо вступу на пост президента.
Опитування показують, що багато американців втратили довіру до Трампа через його хаотичні рішення щодо пандемії коронавірусу.
Минулого тижня перші президентські дебати між Трампом і Байденом перетворились на «катастрофу».
Харріс є першою темношкірою жінкою, яка брала участь у дебатах кандидатів на посаду віце-президента, Пенс назвав її кандидатуру «історичною».
Харріс також нагадала про загальнонаціональні протести в США та про проблеми жорстокості з боку поліції. На що Пенс відповів, що довіряє системі правосуддя в країні.
Камала Харріс також розкритикувала «кліматичну політику» Трампа, вказавши на те, що кандидат у президенти від демократів, на відміну від Дональда Трампа, «вірить у науку» та планує інвестувати у сферу «чистої енергетики».
Обговорили кандидати у віце-президенти і ситуацію з призначенням нового судді Верховного суду США.
Кампанії Трампа та Байдена були задоволені виступами своїх кандидатів у віце-президенти. Трамп вказав, що Пенс «переміг на дебатах», тоді як Байден наголосив, що «Камала Харріс змусила демократів пишатися її виступом».
Проте, дуже малоймовірно, що «віце-президентські дебати» суттєво вплинуть на хід виборів, і якщо вірити опитуванням, то перемога вислизає з рук Дональда Трампа, резюмує газета.
До виборів президента США залишилося небагато часу.
На загальнонаціональному рівні серед потенційних виборців Байден випереджає Трампа на 16%. Відзначимо, що Байден у двох соціологічних опитуваннях випереджає Трампа на загальнонаціональному рівні на десять і вісім відсотків відповідно.
Прогноз FiveThirtyEight дає Байдену 80% шансів на перемогу в президентських перегонах, а Трампу лише 20%. Модель також дає демократу 29% шансів на впевнену перемогу - тобто перемогу на всенародному голосуванні, принаймні з різницею в 10 відсотків.
Аналітики журналу The Economist вважають, що шанси Байдена на перемогу набагато вищі, ніж у чинного глави держави, якого висунули республіканці.
Інтерес до виборів піднявся до майже рекордного рівня. Майже 6 з 10 зареєстрованих виборців кажуть, що вони стежать за виборами "дуже пильно". Це найбільше, ніж в будь-яку іншу президентську кампанію в цей час в циклі, починаючи з 2000 року.