Дочка іммігрантів з Індії та Ямайки Камала Харріс стала першою в історії обраною віцепрезиденткою США. У ніч, коли вона увійшла в історію, Харріс визнала довгу боротьбу жінок за право голосувати та обіймати найвищі посади в американській політиці. Вона сказала, що "кожна маленька дівчинка, спостерігаючи" по всій країні тепер знає, що може теж зробити це.
У своїй промові в суботу ввечері в Вілмінгтоні, штат Делавер, перш ніж вона представила обраного президента Джо Байдена, Харріс також подякувала темношкірим жінамк, заявивши, що вони "занадто часто не беруться до уваги, але так часто доводять, що вони є основою нашої демократії".
"Хоча я можу стати першою жінкою в цьому офісі, я не буду останньою", - сказала Харріс. "Тому що кожна маленька дівчинка дивиться сьогодні і бачить, що це країна можливостей".
Харріс стала четвертою жінкою, яка з'явилася в президентській номінації великої політичної партії, після кандидатки у віцепрезиденти від Демократичної партії Джеральдін Ферраро в 1984 році, республіканки Сари Пейлін в 2008 році і кандидатки в президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон в 2016 році. Харріс – перша, хто переміг.
У Делавері на виступі вона була одягнена в білий костюм - відсилання до суфражисток.
"Сьогодні я розмірковую про їхню боротьбу, їх рішучість і силу їх бачення. І я стою на їх плечах", - сказала Харріс. "І те, що свідченням цього є характер Джо, що він мав нахабство розірвати один з найістотніших бар'єрів, які існують в нашій країні і вибрати жінку в якості свого віцепрезидента".
Увечері 7 листопада низка медіа повідомили про перемогу Джо Байдена, який разом із Пенсільванією набрав 273 голоси вибірників.
Світові лідери надсилають привітання Байдену і майбутньому віце-президенту Камалі Харріс. З перемогою на виборах Байдена також привітали президент України Володимир Зеленський і голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Докладніше про те, як може позначитися на Україні перемога Джо Байдена на президентських виборах в США, читайте в статті Олега Шамшура «Вимоглива симпатія».