Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) домовляється про співпрацю з більш ніж 350 партнерами для оперативної доставки вакцини від коронавірусу 92 країнам світу в рамках механізму COVAX.
Як повідомляє пресслужба ООН, вакцину країнам з низьким і нижче середнього рівнем доходу хочуть доставити якнайшвидше і якомога безпечніше.
Організація вже проінформувала основні світові авіакомпанії про необхідні пропускних можливостей для доставки вакцини і обговорила з ними шляхи транспортування близько 2 млрд доз вакцини в наступному році.
Також ще 1 млрд доз вакцини планують транспортувати морем.
У найближчі тижні ЮНІСЕФ проведе оцінку існуючих транспортних можливостей, щоб виявити недоліки і майбутні потреби.
Як підкреслили в ЮНІСЕФ, очікується, що закупівля, доставка і поширення вакцин проти COVID-19 буде наймасштабнішою і найшвидшою подібною операцією.
Нагадаємо, раніше представник ЮНІСЕФ Джан Ганді заявив про те, що протягом останніх декількох років UNICEF і ВООЗ встановили понад 40 тисяч холодильників для зберігання вакцин в країнах з низьким рівнем доходу, переважно в Африці.
Ініціатива ВООЗ під назвою COVAX передбачає рівномірний розподіл вакцини між країнами і планує отримати близько двох мільярдів доз вакцин проти коронавірусу до кінця 2021 року. Однак, розподіл вакцини між різними групами населення все ще залишається складною проблемою.
Напередодні лідери G20 домовилися заплатити за справедливе поширення вакцин, ліків і тестів від COVID-19 по всьому світу, щоб бідніші країни не залишилися в стороні, і надати їм полегшення боргового тягаря.
Також раніше головний санлікар України Віктор Ляшко повідомив, що в Україні безкоштовно вакцинують 4 млн українців завдяки безкоштовній вакцині від COVAX.
Попередні результати дослідження цієї вакцини відзначили 95% ефективності попередження розвитку коронавірусної хвороби COVID-19.