Високий представник Європейського Союзу із закордонних справ Жозеп Боррель заявив про те що вимога Міністерства закордонних справ Білорусі щодо скорочення дипломатичного персоналу в посольствах Литви і Польщі в Мінську призведе до подальшої ізоляції білоруського керівництва.
"Вимога білоруської влади до Польщі і Литві відкликати своїх послів і значно скоротити свої дипломатичні представництва в Мінську безпідставно і гідно жалю. Це йде всупереч з логікою діалогу і призведе до подальшої ізоляції влади в Мінську", - йдеться в заяві глави дипломатії ЄС.
Він додав, що спроби режиму Лукашенка діяти проти певних держав-членів Євросоюзу "не приведуть до ослаблення єдності ЄС, що було чітко підтверджено Європейським радою 1 жовтня, коли всі держави-члени ЄС закликали білоруську владу припинити насильство і репресії, звільнити всіх затриманих і політичних ув'язнених, поважати свободу ЗМІ та громадянське суспільство й почати всебічний національний діалог".
"ЄС продовжує підтримувати демократичне право білоруського народу обрати свого президента за допомогою нових вільних і справедливих виборів без зовнішнього втручання", - зазначив Боррель.
У Мінську заявили, що висунуті в минулу п'ятницю пропозиції МЗС Білорусі по скороченню дипперсоналу в посольствах Литви та Польщі є обов'язковими до виконання.
У п'ятницю невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко подзвонив президенту РФ Володимиру Путіну. Після в Кремлі розповіли, що вони обидва налаштовані на "зміцнення союзництва Росії і Білорусі". А в МЗС Білорусі заявили про те, що посли Білорусі в Польщі та Литві з 5 жовтня відгукуються в Мінськ для консультації, і зажадали від Варшави і Вільнюса скоротити кількість дипломатів.
Рада ЄС в п'ятницю підтвердив узгоджені раніше лідерами Євросоюзу санкції проти Білорусі. Всього в санкційні списки ЄС були включені 40 осіб, яких в ЄС вважають причетними до фальсифікації виборів 9 серпня і насильства проти протестуючих. На даному етапі Лукашенка до списку санкцій вирішили не включати. Проти нього можуть запровадити санкції, якщо він відмовиться від діалогу через ОБСЄ, вжити заходів щодо встановлення довіри, а також звільнити політичних в'язнів, особливо екскандидатів у президенти. Перед цим Велика Британія та Канада запровадили санкції проти режиму.