Європейці, що зневірилися, повертаються за теплом до найдавнішого у світі палива – дров

Поділитися
Європейці, що зневірилися, повертаються за теплом до найдавнішого у світі палива – дров
Україна є великим експортером паливних гранул – пелет.

До 70% опалення в Європі відбувається за рахунок природного газу та електрики, і в умовах різкого скорочення російських поставок дрова, які вже використовують для опалення близько 40 мільйонів людей, стали затребуваним товаром, пише Bloomberg.

Ціни на дерев'яні гранули – пелети – майже подвоїлися та досягли 600 євро за тонну у Франції. З'явилися навіть ознаки їхньої панічної скуповування. Угорщина навіть пішла на те, щоб заборонити експорт пелетів, а Румунія обмежила ціни на дрова на шість місяців.

Крім побоювань щодо браку палива, енергетична криза посилює зростання витрат на життя. У вересні інфляція в єврозоні вперше в історії досягла двоцифрових цифр. Сім'ї по всьому регіону все частіше стикаються з необхідністю вибирати між опаленням та іншими предметами першої потреби.

"Повернулися старі часи, коли люди не опалювали весь будинок", - говорить Нік Снелл, керуючий директор британської оптової компанії з продажу дров Certainly Wood. — Вони сідали навколо вогню — печі чи каміна — і лягали спати. Цієї зими таких буде набагато більше.

Ця тенденція означає бум попиту шведської компанії Gabriel Kakelugnar AB, виробника кахельних печей високого класу вартістю в середньому 86 000 шведських крон (7 700 доларів США). Печі можуть підтримувати тепло в приміщенні протягом 24 годин завдяки своїй складній конструкції з використанням різних каналів, які утримують та розподіляють тепло. Замовлення зросли більш як у чотири рази.

Для багатьох європейців головна турбота — зробити все можливе, щоби залишитися в теплі найближчими місяцями. А відчайдушне прагнення тепла може створити проблеми для здоров'я та навколишнього середовища.

"Ми стурбовані тим, що люди просто палять те, що трапиться їм під руку", - сказав Роджер Седін, керівник відділу якості повітря Шведського агентства з охорони навколишнього середовища, застерігаючи від поганої вентиляції та спроб спалити вологі дрова. - Ми можемо спостерігати дуже високі рівні забруднення, коли люди спалюють дрова, не знаючи, як правильно це робити".

Тверді частки можуть бути глибоко в легенях і викликати серцеві напади, інсульти та астму, сказав він, додавши, що цей ризик особливо великий у міських районах.

У Берліні криза викликає тривожні відлуння спустошення після Другої світової війни. Тоді за умов дефіциту палива жителі зрубали майже всі дерева у центральному парку Тіргартен для опалення. Хоча зараз берлінці не йдуть на такі крайнощі, занепокоєння про те, як залишитись у теплі, широко поширене.

Як повідомлялося, Україна може відмовитися від використання природного газу як основне джерело централізованого опалення наступного року. Для цього країна має перейти на видобуток тепла та електроенергії з біомаси. Таку думку висловив голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко. Він навів приклад Житомира, де передбачається побудувати три ТЕЦ, які працюватимуть на тріску.

Україна є найбільшим експортером паливних гранул — пелетів та брикетів з відходів деревообробки, соломи та соняшникової лузги. Проте переважно вони йшли на експорт, а українці продовжують топити печі дровами. Нині цей вид палива нарівні з дровами дуже популярний і в самій Україні.

На prom.ua можна знайти пеллети по 4200 грн. за тонну. Колоті дубові дрова можна придбати по 20 000 грн. за 10 умовних "складометрів" (за самоскид). На київській окружній, зрозуміло, дорожче.

Крім того, у поліських регіонах — величезні запаси торфу, проте торф'яна галузь практично розвалена і знаходиться у "сірій зоні", у півтіні.

 

 

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі