Україна на 63% збільшила експорт твердого біопалива в 2010 році

Поділитися
За підсумками 2010 року експорт твердого біопалива з України, в порівнянні з 2009 роком, зріс на 63,5% - до 573,4 тисяч тонн.

Це становить 88% від загального обсягу продукції, виробленої в минулому році українськими біопаливними підприємствами (640 тисяч тонн).
Зокрема, українські компанії експортували паливні гранули (пелети) і брикети з деревної сировини, лушпиння соняшника та соломи зернових.
Так експорт деревних пеллет збільшився на 134,6% - до 87,1 тисяч тонн, деревних брикетів - на 76,2% - до 48 тисяч тонн. Експортні поставки пелет з лушпиння соняшнику зросли на 133,4% - до 406,8 тисяч тонн, брикетів - на 23,8%, до 25,7 тисяч тонн.
Експорт твердого біопалива з соломи також продемонстрував зростання, зокрема, постачання пелет склали 3,1 тисяч тонн (+380% до 2009 р.), брикетів - 2,7 тисяч тонн (+114,8%).
Основними напрямами експорту українського біопалива стали торік Польща, Німеччина, Данія, Італія.
«Головним чинником зростання виробництва твердого біопалива в Україні є зростаючий попит на дану продукцію в країнах ЄС. Відповідно до законодавства Євросоюзу, відсоток використання поновлюваних енергоресурсів в загальному паливному балансі повинен перманентно рости аж до 2020 року. Власних ресурсів для задоволення зростаючого споживання країнам ЄС не вистачає », - прокоментував ринкову ситуацію президент Асоціації учасників ринку альтернативних видів палива та енергії України (АПЕУ) Віталій Давій.
Згідно зі звітом FuelAlternative, додатковим чинником зростання виробництва твердого біопалива в Україні став розвиток внутрішнього ринку, імпульсом для якого виступило подорожчання теплової енергії, виробленої з традиційних енергоресурсів. Зокрема, частка постачань брикетів і пелет на внутрішній ринок зросла в 2010 р. до 12% від загального обсягу виробленої продукції (у 2009 р. цей показник склав 9%). За прогнозами аналітиків компанії, в 2011 році частка поставок біопалива на український ринок може зрости до 15-20% від загального виробництва.
За матеріалами: FuelAlternative
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі