Торф'яні болота можуть допомогти в боротьбі з глобальним потеплінням

Поділитися
Торф'яні болота можуть допомогти в боротьбі з глобальним потеплінням Глобальне потепління допоможуть зупинити торфовища © novostynauki.com
Відновлення торфовищ і збереження існуючих допоможе утримати зростання глобальної температури.

Вчені з Потсдамського інституту дослідження впливу клімату заявили про те, що торфовища можуть допомогти запобігти глобальному потеплінню. За їхніми словами, захист існуючих торф'яних боліт і відновлення висушених може допомогти утримати зростання глобальної температури, повідомляє «Популярная механика».

Торфовища існують по всьому світу, але на них припадає лише 3% суші. У них міститься велика кількість вуглецю, який накопичується на дні боліт. У незайманих болотах цей запас залишається сирим і неушкодженим. Якщо ж торфовище осушується, вуглець викидається в атмосферу у вигляді вуглекислого та інших парникових газів. Сухий торф легко займається, а пожежі викидають в атмосферу велику кількість вуглецю.

Більшість сучасних способів протидії глобальному потеплінню грунтуються на тому, що до кінця століття землекористування буде накопичувати більше вуглецю, ніж викидається в атмосферу. Але в новому дослідженні вчені відзначають, що ці способи не враховують викиди від сухих торф'яних боліт. Включивши ці дані в роботу, вчені з'ясували, що землекористування насправді буде викидати більше вуглецю, ніж накопичувати.

За словами дослідників, захист незайманих боліт і повторне заболочування 60% висушених торф'яників змінять ситуацію в протилежну сторону, і підвищення температури вдасться уникнути.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Університету Клемсона з'ясували, що через глобальне потепління змінюється вміст пігментів в пелюстках квітів. У ході свого дослідження вони узагальнили дані за останні 75 років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі