Вчені з Університету Пенсільванії заявили про те, що глобальне потепління сповільнює перемішування вод Світового океану. А це, в свою чергу, призводить до ще більшого нагрівання, повідомляє Naked science.
Вода в океані розділена на шари різної щільності. Вчені відзначають, що з 1960-х років ця стратифікація посилилася на 5,3%. Танення льодовиків призводить до появи в океанах більш щільної прісної води, яка утворює все щільніший поверхневий шар і неохоче перемішується з глибинними шарами.
Вуглекислий газ, розчинений у воді, важко опускається на дно і здатність океанів його поглинати знижується. Процесор Університету Пенсільванії Майкл Манн стверджує, що існуючі кліматичні моделі недооцінюють цей фактор і його внесок в глобальне потепління.
Океан поглинає і виводить з атмосфери близько чверті викидів СО2 і більшу частину додаткового тепла. Але це йому дорого обходиться: вода стає теплішою і закислюєтся, що призводить до масової загибелі морських організмів, викликає знебарвлення коралів і навіть часткове розчинення луски риб. І якщо в міру потепління перемішування води на глибині слабшає, то на поверхні все відбувається інакше, а бурі і шторми трапляються частіше.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з'ясували, що льодовий щит Гренландії, який є другим за величиною, в 2019 році втратив рекордні 532 мільярда тонн льоду. Тільки в липні розтануло 223 мільярда тонн льоду.