Європейці найбільше бояться зміни клімату — EUobserver

Поділитися
Жителі країн ЄС вважають, що їхні уряди роблять недостатньо для боротьби з кліматичною кризою.

Нове опитування показує, що жителі Європи розглядають зміну клімату як єдину найсерйознішу проблему, з якою зіштовхнувся світ, незважаючи на пандемію COVID-19, пише EUobserver.

Зміна клімату була найбільш згадуваною глобальною проблемою, про яку говорили респонденти у Швеції, Данії, Нідерландах, Ірландії, Німеччині, Бельгії та Фінляндії. Однак менше третини опитаних в Румунії, Болгарії та Латвії згадали про кліматичну кризу.

Близько чотирьох з десяти респондентів опитування Eurobarometer, яке було проведене наприкінці квітня, заявляють, що вони несуть персональну відповідальність за боротьбу зі зміною клімату, тоді як більшість заявили, що вже почали діяти для покращення ситуації.

Близько 75 відсотків європейців регулярно намагаються зменшити шкідливі викиди та забруднення, тоді як близько 60 відсотків скорочують використання одноразових матеріалів, таких як поліетиленові пакети. Тим часом третина європейців змінює свої харчові звички, купуючи більше органічної їжі та вживаючи менше м’яса.

Однак переважна більшість європейців заявляє, що національні уряди, бізнес та промисловість, а також інституції ЄС несуть відповідальність за боротьбу зі зміною клімату в рамках 27-членного блоку - при цьому три чверті респондентів заявляють, що їхній уряд робить недостатньо.

Більшість людей вважають, що фонд відновлення після пандемії повинен включати найбільше інвестицій у відновлювані джерела та екологічні технології, а не в традиційну економіку викопного палива. Це було особливо важливо для людей в Ірландії, Португалії, Данії та Бельгії, згідно з опитуванням.

Загалом, більше половини респондентів бачать екологізацію економіки після пандемії коронавірусу, що може мати позитивний результат з точки зору створення нових робочих місць, поліпшення здоров'я населення та підвищення енергетичної безпеки.

Однак щонайменше чверть респондентів у Хорватії, Польщі, Латвії та Румунії вважають, що кошти на відновлення після пандемії слід інвестувати у викопне паливо. 10 відсотків іспанців залишилися «нейтральними» щодо того, чи мають кошти на відновлення підтримувати зелену економіку.

«Незважаючи на пандемію та економічні труднощі, з якими зіштовхнулися європейці, підтримка кліматичних дій залишається високою», - сказав представник ЄС Франс Тіммерманс.

«Європейці визнають довгострокові ризики, спричинені зміною клімату та втратою біорізноманіття, і чекають від промисловості, урядів та Європейського Союзу дій», - додав він.

Очікується, що Європейська Комісія представить пакет переглянутого кліматичного та енергетичного законодавства - з метою узгодження законодавства ЄС з новою кліматичною метою. Запропоновані зміни варіюються від збільшення використання відновлюваних джерел енергії та запровадження нових лімітів CO2 для автомобілів, до встановлення податку на вуглець.

Тим часом державні гроші часто використовуються для відшкодування витрат на забруднення навколишнього середовища та екологічну шкоду, заподіяну компаніями в ЄС, згідно з доповіддю Європейської Рахункової палати. Як результат, витрати на очищення довкілля в кінцевому підсумку несуть платники податків. У 2016 році загальні витрати на очищення забрудненого ґрунту в ЄС оцінювались у 119 млрд євро.

Щоб ефективно та справедливо реалізувати кліматичні амбіції ЄС, компанії, відповідальні за шкідливі викиди, повинні платити за екологічну шкоду, яку вони завдають, резюмує видання.

Сильні шторми та повені унаслідок загострення кліматичної кризи активізували переселення людей. Зокрема, зміна клімату підвищила внутрішню міграцію населення країн до рекордних показників у всьому світі. Останнім часом люди частіше покидають свої домівки через кліматичну кризу, ніж через ескалацію військових конфліктів.

Проблема зміни клімату стає дедалі серйознішою. Серія сильної посухи у Європі з 2014 року є найкритичнішою за понад дві тисячі років.

Дослідження проаналізувало кільця дерев починаючи з часів Римської імперії. Вчені заявили, що глобальне потепління є найбільш вірогідною причиною недавнього зростання екстремальної спеки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі