Зміна клімату зробила погоду «ворогом людства» — FT

Поділитися
Аномальна погода стала «вбивцею» через кліматичну кризу.

Зміна клімату може зробити аномальну спеку звичним явищем. Новини про «теплові рекорди» не повинні викликати шок, адже людство вже давно знає, що планета нагрівається, пише Financial Times.

Що вражає у висвітленні новин про теплову хвилю, яка нещодавно охопила частини Північної Америки, то це сумніви щодо її зв’язку зі зміною клімату. Це особливо дивує, коли наука вже показала, що спека посилюється внаслідок глобального потепління, спричиненого діяльністю людей.

Найбільш різкі зміни в екстремальних погодних явищах полягають у швидкості та інтенсивності чергування спеки та холоду. Теплові хвилі витісняють холодну погоду за частотою.

Було б неможливо, щоб кілька руйнівних останніх хвиль спеки відбулися без прямого зв’язку з кліматичною кризою. Для прикладу, можна поглянути на теплову хвилю в Японії в 2018 році, унаслідок якої госпіталізували десятки тисяч людей, або хвилю тепла, що була у Сибіру в 2020 році, яка спричинила пожежі, а також танення мерзлоти.

Дослідження показали, що такі ситуації мають в 600 разів більше шансів статися саме через діяльність людини. Вчені все ще працюють над кількісною оцінкою впливу кліматичних змін.

Зміна клімату також призвела до збільшення рясних опадів у багатьох частинах світу. Наприклад, злива, пов'язана зі смертельним ураганом «Харві» у 2017 році відбулася частково також через глобальне потепління. Подібним чином посухи в деяких частинах світу, наприклад у Кейптауні, стають відповідно більш імовірними на тлі кліматичної кризи.

Ці зміни є кардинальними, оскільки люди пристосувались до дуже стабільного клімату протягом століть. Але те, що світ побачить у майбутньому буде ще потужнішим.

Тепер повені, які траплялися раз на 100 років, відбуваються кожні 50 років, і це велика проблема. А потужні теплові хвилі загрожують десятиліттям розвитку та становлять явну небезпеку для соціального і економічного добробуту всіх країн світу.

Поки частина людей ігнорує або активно заперечує кліматичні зміни, проблема загострюється. Ці руйнівні події підтверджують висновки науковців. Ціну платять люди, які мають менший доступ до інформації, яким доводиться працювати на відкритому повітрі, які живуть у неякісному житлі та не можуть собі дозволити нормальний доступ до медицини.

Сьогодні, коли в Північній Америці температура піднімається до рекордних показників, аномальна спека стала однією з найпопулярніших тем для новин.

Але це не просто серйозна проблема, теплова хвиля стала тихим убивцею. Зростання кількості смертей через аномальну спеку, яких можна було б уникнути, стають видимими статистичними наслідками кліматичної кризи. Однак, у багатьох частинах світу такої статистики навіть не існує, що робить хвилі спеки, їх інтенсивність та жертви абсолютно невидимими.

Але навіть попри статистичні дані, частина людей все ще не говорить про ту роль, яку відіграє внесок діяльності людства у зміну клімату. Ризики повені та штормів несуть великі економічні витрати, які можуть бути включені до страхових внесків. Таким чином, кліматичні ризики стають «популярною темою» у фінансовому секторі. Однак хвилі спеки рідко згадуються у фінансах чи страхуванні, оскільки економічні витрати у цьому випадку важче оцінити.

Відомо, що теплові хвилі вбивають людей, а зміна клімату збільшує шанси нагрівання. Нові дослідження показують, як викиди від викопного палива призвели до зростання смертності. Ці потужні докази заповнюють вирішальну прогалину, виявлену в спробах змусити країни та компанії, що забруднюють навколишнє середовище, платити за викиди. Це також буде обговорюватися на переговорах ООН з питань клімату в Глазго вже цього року. Прямі наукові докази можуть стати силою для протидії забруднення навколишнього середовища.

Але те, чи допоможуть чіткі цифри політикам та промисловості зробити найважливіший крок до реальних дій залишається відкритим запитанням. Вчені можуть дати надійні дані, які дозволяють пов’язувати екстремальні погодні явища безпосередньо зі зміною клімату. Але лише факти без реальних дій не призведуть до позитивних зрушень, резюмує видання.

Сильні шторми та повені унаслідок загострення кліматичної кризи активізували переселення людей. Зокрема, зміна клімату підвищила внутрішню міграцію населення країн до рекордних показників у всьому світі. Останнім часом люди частіше покидають свої домівки через кліматичну кризу, ніж через ескалацію військових конфліктів.

Проблема зміни клімату стає дедалі серйознішою. Серія сильної посухи у Європі з 2014 року є найкритичнішою за понад дві тисячі років.

Дослідження проаналізувало кільця дерев починаючи з часів Римської імперії. Вчені заявили, що глобальне потепління є найбільш вірогідною причиною недавнього зростання екстремальної спеки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі