Європейці хотіли б бачити Україну в ЄС у наступній хвилі розширення – опитування

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
Як у разі розширення НАТО Україна знову посіла друге місце «у загальному заліку».

Що стосується можливого подальшого розширення ЄС — його теж повністю підтримали (від 55 до 86%) у всіх шістьох обраних для дослідження країнах в обох групах респондентів. Знову ж, у Польщі, США, Канаді та Британії більшість респондентів вважає, що це розширення має відбутися впродовж найближчих 5–10 років. Приблизно по одній третині «професіоналів» і у Франції, і в Німеччині дотримуються цього ж погляду, ще одна третина в обох країнах вважає, що цей процес краще продовжити пізніше, після 2030 року, «коли будуть хороші умови» для цього, пише редакторка відділу міжнародної політики ZN.UA Тетяна Силіна.

Соціологічне дослідження "Як Захід сприймає Україну і що Захід очікує від України" було проведено на замовлення Ялтинської європейської стратегії (YES) Фонду Віктора Пінчука і американською компанією Schoen Cooperman Research у грудні 2021 – січні 2022 рр. у шести державах – найбільш впливових партнерах нашої країни в НАТО та ЄС – США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції та Польщі.

І «звичайне населення», і «професіонали» переважно погодилися з думкою, що розширення ЄС до 27 членів у період між 2004-м і 2013 роками, коли в Євросоюз влилися вісім країн Центральної та Східної Європи, дві середземноморські та одна балканська, було позитивним фактом , - пише Силіна.

Якщо ж у наступні 5–10 років розширення ЄС триватиме, то серед запропонованих на вибір 11 країн найчастіше респонденти хотіли б бачити новим членом Євросоюзу Велику Британію, яка недавно залишила його, причому найбільше голосів за неї віддали самі британці — 46%. Україна ж знову посіла друге місце «в загальному заліку». При цьому поляки хотіли б бачити її в Євросоюзі навіть більше, ніж Британію: нашу країну із запропонованого списку вибрала приблизно третина жителів Польщі. А серед британців і французів найпопулярнішою після Великої Британії була Туреччина, зазначає Силіна.

Опитування у кожній країні проводилося методом особистого інтерв'ю у двох групах – «звичайного населення» (репрезентативна вибірка дорослого населення чисельністю 600 осіб) та серед «професіоналів» (по 185 осіб у кожній країні). До «професіоналів» було віднесено представників сфери технологій, бізнесу, послуг/консалтингу, фінансів, охорони здоров'я, юриспруденції, медіа/розваг, які мають вищу освіту та перебувають у власній країні у верхній чверті або третині за величиною свого річного доходу.

Докладніше про результати масштабного соцопитування читайте у статті Тетяни Силіної Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шести провідних країнах”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі