Європейські лідери розраховують на співпрацю з адміністрацією Байдена — FT

Поділитися
Європейські лідери розраховують на співпрацю з адміністрацією Байдена — FT © Facebook/Joe Biden
Європа закликає США розвивати багатосторонні відносини.

Стартував Всесвітній економічний форум у Давосі. Щорічне зібрання Всесвітнього економічного форуму світових політичних та бізнес-лідерів цього року є віртуальною подією через пандемію. Європейські лідери вирішили використати можливість виступу на форумі з метою заклику спільноти до розширення міжнародного співробітництва, також вони обговорювали проблему пандемії та висловили власні сподівання на адміністрацію нового американського президента Джо Байдена, який планує налагоджувати багатосторонні відносини на міжнародній арені, пише Financial Times.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що пандемія коронавірусу стала "годиною багатосторонності", також вона використовувала свою промову, щоб закликати лідерів до співробітництва для подолання пандемії коронавірусу.

"Ми повинні обрати багатосторонній підхід", - сказала вона у вівторок, додавши, що ізоляція не є рішенням і закликаючи до справедливого розповсюдження вакцин проти коронавірусу серед бідніших країн.

Меркель також сказала, що пандемія підкреслила важливість міжнародних угод, таких як Конвенція про біологічне різноманіття та Паризька кліматична угода. Канцлер підкреслила позитивні моменти того, що адміністрація Байдена прийняла рішення зберегти США у складі Всесвітньої організації охорони здоров'я та додала, що сподівається на співпрацю з Америкою, зокрема над зміцненням Світової організації торгівлі.

Президент Франції Еммануель Макрон фактично повторив її слова і додав, що хоче "ефективного багатостороннього розвитку", що, на його думку, буде досягнути простіше за нової адміністрації Байдена. Президент Франції закликав до міжнародного "нового консенсусу" щодо економічної політики. Макрон зазначив, що перехід до нового виду багатосторонності був "обмежений" за попередньої адміністрації президента США Дональда Трампа.

"У мене великі сподівання на цей новий рік", - сказав він.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен також звернулася до адміністрації Байдена, закликаючи уряд США продовжувати подальше міжнародне співробітництво та приєднатися до спроб ЄС "стримати величезну силу" великих технологічних компаній.

Урсула фон дер Ляйен сказала, що Брюссель хотів, щоб техногіганти були більш прозорими щодо функціонування своїх бізнес-моделей та алгоритмів, "оскільки не можна, щоб рішення, які мають далекосяжний вплив на нашу демократію, приймалися лише комп'ютерними програмами".

За її словами, рішення Twitter видалити акаунт Дональда Трампа цього місяця було "серйозним втручанням у свободу вираження поглядів". За її словами, регулятори повинні створити "структуру законів для таких далекосяжних рішень".

Минулого року Брюссель опублікував проекти версій Закону ЄС про цифрові ринки та Закону про цифрові послуги, які призначені для стримування впливу великих технологічних компаній та боротьбу з незаконним онлайн-контентом.

«Я хочу запросити друзів із США долучитися до наших ініціатив. Разом ми могли б створити правила функціонування цифрової економіки», - сказала вона.

Джо Байден не планує з'являтися в Давосі цього року. Однак російський президент Володимир Путін виступив на форумі.

Важливою темою обговорення на цьогорічному онлайн-форумі  був розподіл вакцин від коронавірусу. Президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса закликав розвинені країни стати більш «демократичними» у світових вакцинних перегонах, оскільки Африка зіштовхнулася з нестачею вакцини.

"Ми глибоко стурбовані проблемою вакцинного націоналізму", - сказав він, додавши, що деякі країни придбали набагато більше доз вакцини, ніж їм було потрібно.

Ці занепокоєння спонукали Саудівську Аравію розглянути можливість створення ініціативи з розповсюдження вакцин серед бідних країн Близького Сходу та Африки, окремо від ініціативи COVAX, яку підтримує ВООЗ.

Нова ініціатива, про яку говорив міністр фінансів Саудівської Аравії, виникає на тлі розчарування повільними темпами дії COVAX, яка планує розподілити до кінця року 2 мільярди доз вакцин проти коронавірусу серед бідніших країн.

Китайський лідер Сі Цзіньпін виступив на форумі в Давосі, який відбувається в онлайн-форматі. Спеціальне звернення лідера Китаю Сі Цзіньпіна наступає у вирішальний момент, оскільки багато країн намагаються взяти під контроль кризу охорони здоров'я, до того ж, аналітики передбачають можливий перелом відносин між світовими наддержавами після президентських виборів у США. Сі Цзіньпін закликав до єдності та глобальної співпраці. Зі спеціальним зверненням виступила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. Голова Європейської комісії закликала берегти демократичні цінності

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі