Європарламент ухвалив жорстку антиросійську резолюцію

Поділитися
Ескалація агресії проти України коштуватиме  агресорові втрати коштів від імпорту нафти й газу та відключення від платіжної системи SWIFT.

Європейський парламент підтримав резолюцію щодо застосування вкрай жорстких санкцій проти Росії у разі подальшої агресії проти України. Йдеться про можливість відключення Москви від платіжної системи SWIFT,  заборону на імпорт до ЄС російських нафти і газу та інші обмеження.

Документ підтримали 569 європарламентарів, 46 утрималися, ще 67 були «проти».

«Якщо нарощування військ призведе до вторгнення Росії в Україну, (...) має бути негайно припинений імпорт російських нафти і газу до ЄС, Росія має бути відключена від платіжної системи SWIFT, активи близьких до влади олігархів мають бути заморожені, а їхні візи для в'їзду в Європу анульовані», - повідомляється на сайті ЄП.

europarl.europa.eu

Резолюція RC9-0236 також стосується незаконного ув'язнення російського опозиціонера Алєксєя Навального і вибухів на військових складах у чеському місті Врбетіце шість з половиною років тому.

У резолюції депутати Європейського парламенту висловили глибоку стурбованість збільшенням чисельності російських військ біля кордонів України, зокрема у тимчасово окупованому Криму.

А також підтримали Чехію, яка почала висилку російських дипломатів після завершення розслідування обставин вибухів на складах. Чеські правоохоронці звинувачують у їх організації співробітників спецслужб РФ. У відповідь Росія вимагала від 20 чеських дипломатів, щоб вони залишили територію країни.

Європарламентарі закликали до «негайного і беззастережного звільнення лідера російської опозиції Алєксєя Навального», справа якого є політично вмотивованою і суперечить міжнародним зобов'язанням Росії у сфері прав людини.

«Нагадуємо російській владі й особисто президенту Путіну, що вони несуть повну відповідальність за здоров'я і фізичну недоторканність Алєксєя Навального», - додали в Європарламенті.

Нагадаємо, 22 квітня Росія оголосила про завершення «раптової перевірки боєготовності», під приводом якої стягувала війська до кордонів України, і відведення військ з 23 квітня.

Експерт з питань національної безпеки та оборони Українського інституту майбутнього Глен Грант вважає, що відведення військ не є поразкою Путіна: «По-перше, блокування Азова залишається. По-друге, він залякав США та змусив їх вивести два кораблі з Чорного моря та влаштувати йому саміт з Байденом. По-третє, росіяни завжди брешуть, тому не вірте Шойгу, що вони повертаються до баз – багато обладнання залишиться».

Російський лідер отримав від розгортання власні зиски: відпрацював готовність до великої мобілізації і війни С2 (командування та контроль), перевірив авіацію та флот, оцінив можливості української армії і силу рішучості українських політиків. Більша частина цього розгортання залишається готовою до швидкого відновлення і врахує вивчені уроки.

Докладніше про те, що відбулося біля кордонів і навколо України останніми днями та як це варто розуміти, читайте у статтях Сергія Немирича «Воєнна тривога квітня 2021 року: кілька простих висновків» та Олексія Їжака «Тайговий casus belli» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі