Єврокомісія закликала країни негайно зупинити видавати "Золоті паспорти" інвесторам із РФ та Білорусі

Поділитися
Єврокомісія закликала країни негайно зупинити видавати © 24 канал
А також призупинити видачу дозволів на проживання інвесторам із цих двох країн. Перевірити мають тих, хто потрапив під санкції Заходу, або тих, кто підтримує війну в Україні.

Європейська комісія опублікувала рекомендацію із закликом до країн ЄС негайно скасувати всі схеми надання громадянства інвесторам та провести жорсткі перевірки, які усунуть ризики схем надання посвідки на проживання інвесторам.

Зазначимо, що схеми громадянства інвесторам дозволяють людині отримати паспорт країни ЄС на підставі значного внеску чи інвестицій. Схеми проживання інвесторів дозволяють громадянам третіх країн отримати дозвіл на проживання в країні ЄС в обмін на внесок або інвестиції.

Сьогоднішня рекомендація Комісія є частиною ширшої політики Брюсселя щодо вжиття рішучих заходів щодо цих схем. Нинішній контекст російської агресії проти України ще раз наголошує на цих ризиках.

Деякі російські чи білоруські громадяни, проти яких запровадили санкції або ті, які підтримують війну в Україні, отримали громадянство ЄС або привілейований доступ, включаючи право вільного пересування у Шенгенській зоні, у межах цих схем.

Для усунення цих безпосередніх ризиків Єврокомісія рекомендувала країнам оцінити, чи слід відкликати громадянство, надане за схемою "золотого паспорта" громадянам Росії чи Білорусі, включеним до списку санкцій ЄС у зв'язку з війною в Україні.

Дозволи на проживання, видані за цією схемою тим, хто потрапив під санкції, повинні бути негайно відкликані після індивідуальної оцінки та відповідно до принципу пропорційності, основними правами та національним законодавством держав-членів. Ці заходи повинні застосовуватися до громадян Росії чи Білорусі, які надають значну підтримку війні в Україні.

"Європейські цінності не продаються. Ми вважаємо, що продаж громадянства через "золоті паспорти" є незаконним відповідно до законодавства ЄС і становить серйозний ризик для нашої безпеки. Він відчиняє двері для корупції, відмивання грошей та ухилення від сплати податків. Усі відповідні держави-члени ЄС повинні негайно припинити свої схеми надання громадянства інвесторам.Окрім того, вони повинні оцінити, чи слід їм відкликати всі "золоті паспорти", які вже видані особам, які перебувають під санкціями, та іншим особам, які надають значну підтримку війні Путіна", - сказав єврокомісар. з питань юстиції та споживачів Дідьє Рейндерс.

Комісар із внутрішніх справ Ілва Йоганссон сказала: "Право на вільне пересування в межах Шенгенської зони - одне з наших найбільших надбань. Нам потрібні суворі перевірки, щоб переконатися, що цим правом не зловживають". Золоті види на проживання, видані росіянам та білорусам у рамках санкцій ЄС, мають бути відкликані. Зараз, перед війною, як ніколи раніше, ми повинні зробити все, щоб росіяни та білоруси, які перебувають під санкціями, і ті, хто підтримує агресивну війну Путіна, не могли купити собі дорогу до ЄС".

У сьогоднішній рекомендації наголошується:

Будь-яка з країн ЄС, у якій все ще чинні схеми надання громадянства інвесторам, має негайно припинити їх. Такі схеми не сумісні з принципом щирої співпраці та з концепцією громадянства ЄС, закріпленою у договорах ЄС.

Відповідні країни ЄС мають провести оцінку, щоб визначити, чи слід відкликати громадянство, яке раніше надане громадянам Росії чи Білорусі, які потрапили під санкції, чи тим, хто значно підтримує війну в Україні. При проведенні оцінки відповідні держави-члени повинні брати до уваги принципи, встановлені Судом Європейського Союзу щодо втрати громадянства ЄС.

Країни ЄС повинні вжити всіх необхідних заходів для того, щоб схеми проживання інвесторів не створювали ризиків для безпеки, відмивання грошей, ухилення від податків та корупції.

Зупинити видачу дозволів на проживання за схемами проживання інвесторів усім громадянам Росії та Білорусі.

Зазначимо, що у 2021 році Кіпр позбавив громадянства 45 іноземних інвесторів та родичів, які отримали кіпрські паспорти в рамках схеми "громадянство через інвестиції", яка впала в 2020 році через звинувачення в корупції.

У звіті йдеться, що 53 відсотки із 6 779 паспортів, виданих за цією схемою, були видані незаконно, та вказується на відсутність належної обачності та недостатню перевірку біографічних даних.

Середземноморський острів відмовився від паспортної схеми у листопаді минулого року після того, як телеканал Al Jazeera показав документальний фільм, у якому репортери зображають із себе наладчиків фіктивного китайського бізнесмена, який шукає кіпрський паспорт, попри наявність судимості.

Спікер парламенту Деметріс Сіллоріс та депутат від опозиції було таємно знято на відео, нібито намагаючись полегшити процес.

Пізніше вони подали у відставку, хоча обидва наполягали на своїй невинності.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі