Європейські дипломати розчаровані позицією Ірану на переговорах, спрямованих на врятування ядерної угоди 2015 року. Вони заявили про те, що втрачають "дорогоцінний час", займаючись новими вимогами Ірану, і що "час минає". Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив у вівторок, що дипломатія залишається найкращим варіантом, але Вашингтон обговорює з партнерами альтернативні варіанти, передає AP.
Минулого тижня у Відні відновилися переговори між рештою сторін, які підписали угоду 2015 року, відому як Спільний всеосяжний план дій, або “ядерна угода”.
Дипломати з Великої Британії, Франції та Німеччини закликали Іран повернутися з "реалістичними пропозиціями" після того, як іранська делегація, яка представляє новий жорсткий уряд країни, раніше висунула численні вимоги, які інші учасники вважали неприйнятними.
У понеділок увечері високопоставлені дипломати трьох європейських країн дали зрозуміти, що ситуація не покращала, хоча "всі делегації наполягали на тому, щоб Іран поводився розумно". Росія та Китай також є учасниками ядерної угоди з Іраном.
Сполучені Штати опосередковано беруть участь у поточних переговорах, оскільки вийшли з угоди у 2018 році за тодішнього президента Дональда Трампа. Президент Джо Байден дав зрозуміти, що хоче знову приєднатися до угоди.
"Зараз ми все ще не змогли розпочати реальні переговори", - сказали європейські дипломати. "Ми втрачаємо дорогоцінний час, розбираючись з новими позиціями Ірану, несумісними з ядерною угодою або такими, що виходять за її рамки".
За їхніми словами, ситуація пригнічує, тому що начерки "всеосяжної та справедливої угоди", яка знімає всі санкції, пов'язані з ядерною угодою, і одночасно вирішує проблеми нерозповсюдження, було видно ще минулого літа.
"Час триває", - попередили вони. "Без швидкого прогресу, у світлі того, що Іран прискорює свою ядерну програму, ядерна угода дуже скоро перетвориться на марницю".
Сполучені Штати та Ізраїль готуються до найгіршого сценарію. Докладніше читайте у статті Сергія Данилова “Як зупинити ядерну програму Ірану?”.