ЄС подовжив на рік санкції проти росіян через отруєння Скрипалів

Поділитися
ЄС подовжив на рік санкції проти росіян через отруєння Скрипалів © Deutsche Welle
У березні 2018 року колишнього офіцера-перебіжчика російського ГРУ Сергія Скрипаля та його дочка отруїли "Новачком", як і Навального.

Рада Європейського Союзу на рік подовжила санкції за застосування хімічної зброї, введені, в тому числі щодо росіян у справі про отруєння Скрипалів в британському Солсбері, повідомляється на сайті Ради ЄС у понеділок, 12 жовтня.

"Сьогодні Рада вирішила продовжити режим санкцій, що дозволяє ЄС вводити обмежувальні заходи відносно осіб і суб'єктів, що займаються розробкою і використанням хімічної зброї, на один рік, до 16 жовтня 2021 року", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що обмежувальні заходи в даний час застосовуються стосовно дев'яти осіб, п'ятеро пов'язані з сирійським режимом і четверо причетні до атаки в Солсбері з використанням токсичного нервово-паралітичного речовини "Новачок".

Крім того до списку санкцій входить Науково-дослідний центр (SSRC), основна організація сирійського режиму з розробки хімічної зброї.

Санкції включають заборону на в'їзд до ЄС і заморожування активів фізичних і юридичних осіб.

Нагадаємо, 5 березня 2018 минулого року в британському Солсбері з сильним отруєнням був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль і його дочка. Через деякий час були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, які працювали на місці події.

За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервнопаралітичну речовину "Новачок" російського виробництва.

Британські спецслужби ідентифікували отруйників "Руслана Бошірова" і "Олексія Петрова". Під цими іменами в Британію в'їхали полковник ГРУ Генштабу ЗС РФ Анатолій Чепіга і військовий медик ГРУ Олександр Мишкін.

На початку 2019 року Bellingcat ідентифікувала третього отруйника - офіцера ГРУ Дениса Сергєєва, який працював під оперативним псевдонімом "Сергій Федотов".

Влада Росії відмовилася коментувати ситуацію, посилаючись на нібито недостатність інформації. Через тиждень після інциденту в Солсбері Путін і Пєсков не стали відповідати на питання журналістів про Скрипаля, заявивши, що ці колишні громадяни РФ «не мають відношення до російського уряду». Подібні заяви в Кремлі робили і після отруєння екс-співробітника ФСБ Олександра Литвиненка плутонієм в Лондоні.

Детальніше про ситуацію навколо отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичного скандала з висилкою російських шпигунів під діппрікриттям читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія " і "Дипломатичний екзорцизм" в ZN.UA

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі