Адміністрація Байдена уважно стежить за реакцією Ірану на раптову смерть свого президента, очікуючи, що регіональний статус-кво збережеться, але водночас побоюючись, що одна заява може призвести до ескалації напруженості у відносинах з Ізраїлем. Наразі високопосадовці США очікують незначних змін у політиці Ірану, якщо такі взагалі відбудуться, до того, як очолювана ісламістами країна обере нового президента після авіакатастрофи на вихідних, в якій загинули Ебрагім Раїсі та міністр закордонних справ Хоссейн Амір-Абдуллахіан, зазначає Politico.
Верховний лідер Ірану 85-річний Алі Хаменеї залишається найвищою посадовою особою в країні. Безпосередня політична невизначеність пов'язана з тим, хто буде обраний наступним президентом. Більш довгострокове питання — до якого Іран, ймовірно, краще підготовлений — полягає в тому, хто стане наступником Хаменеї на посаді верховного лідера: Раїсі був потенційним кандидатом, і його смерть додає ще більшої невизначеності щодо наступництва.
"Існували побоювання, що Тегеран може швидко заявити, що Ізраїль і США здійснили саботаж, хоча не було жодних початкових розвідувальних даних, які б вказували на щось інше, окрім катастрофи в погану погоду", — пише Politico.
Виступаючи перед журналістами в понеділок 20 травня, міністр оборони Ллойд Остін заявив, що "Сполучені Штати не мають жодного відношення до цієї катастрофи". Остін також додав, що "ми продовжуємо стежити за ситуацією, але наразі не маємо жодного уявлення про причини аварії", і назвав цей інцидент "дуже прикрим".
Нагадаємо, що державне іранське ЗМІ назвало причину аварії гелікоптера внаслідок якої загинув іранський президент. Це трапилось через технічну несправність. Деякі іранські спостерігачі припускають, що технічна несправність гелікоптера могла бути спричинена десятиліттями міжнародних санкцій, які спричинили зменшення авіаційного парку країни.