Японія заявила, що в неділю, 13 серпня, набуде чинності договір з Австралією про проведення спільних навчань і посилення співпраці у сфері безпеки, який має на меті протистояти зростанню впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні. Про це повідомляє Kyodo.
Японсько-австралійська угода про взаємний доступ сприятиме швидкому розгортанню сил самооборони обох країн, подібно до угоди про статус сил Токіо зі Сполученими Штатами.
Угода, підписана в січні 2022 року також послабить обмеження на транспортування зброї і матеріалів для спільних навчань і операцій з ліквідації наслідків стихійних лих.
Цей крок був зроблений після того, як японський парламент у квітні схвалив законодавство щодо пакту, а також пакт з Великою Британією, щоб завершити внутрішні процеси затвердження.
За допомогою угод у сфері безпеки Японія прагне зміцнити зв'язки зі Сполученими Штатами та іншими країнами-однодумцями для посилення стримування Пекіна, який стає все більш активним у військовому плані в Індо-Тихоокеанському регіоні.
Погодившись розпочати переговори щодо угоди у 2014 році, Японія та Австралія досягли широкої домовленості у листопаді 2020 року. Однак прихильність Японії до системи смертної кари затримала завершення переговорів, оскільки Канберра, скасувавши смертну кару, закликає інші країни зробити те ж саме.
Додаток до угоди дозволяє Австралії на власний розсуд відмовляти у передачі своїх солдатів, звинувачених у злочинах в Японії, тим самим запобігаючи потенційним смертним вирокам. Японія і Велика Британія уклали угоду про взаємний доступ у січні цього року, але Лондон ще не завершив внутрішньодержавні процедури для її імплементації.
Раніше повідомлялося, що атомний підводний човен ВМС США прибув до Австралії у межах патрулювання Індо-Тихоокеанського регіону.
США, Велика Британія і Австралія створили союз у сфері безпеки - AUKUS. Рішення трьох країн є системним і викликано в тому числі прагненням протистояти зростанню політичного, економічного і військового впливу КНР. Про створення тристороннього оборонного союзу розмірковує Віктор Константинов у статті «Три лицарі проти китайського дракона».