Японія створить програму для підтримки оборонних проектів дружніх країн

Поділитися
Японія створить програму для підтримки оборонних проектів дружніх країн © unsplash/nathanb
Загалом, саме країни, що розвиваються, матимуть право на таку підтримку, оскільки вона буде надаватися у вигляді грантів.

Японія планує запропонувати дружнім країнам фінансову допомогу для зміцнення їхньої оборони, що підкреслює відхід Токіо від правил про заборону на використання міжнародної допомоги у військових цілях. Про це повідомляє Reuters.

Як заявив на прес-конференції головний секретар кабінету міністрів Японії Хірокадзу Мацуно, японська програма «Допомога у сфері безпеки за кордоном» (OSA) буде діяти окремо від програми «Допомога у сфері розвитку за кордоном» (ODA), яка протягом десятиліть фінансувала будівництво доріг, дамб та інших об'єктів цивільної інфраструктури.

«Посилюючи їхню безпеку і можливості стримування, OSA має на меті поглибити нашу співпрацю з країнами у сфері безпеки, створити бажане безпекове середовище для Японії», - йдеться в заяві, оприлюдненій Міністерством закордонних справ країни.

Допомога не буде використана для придбання летальної зброї, яку країни-одержувачі могли б використати в конфліктах з іншими країнами відповідно до трьох принципів, які регулюють експорт зброї.

Філіппіни і Бангладеш, швидше за все, стануть першими одержувачами допомоги, повідомило Reuters джерело в уряді Японії.

Країна розглядає можливість надання Філіппінам радарів для моніторингу активності Китаю в Південно-Китайському морі, а також розглядає Фіджі і Малайзію як потенційних одержувачів допомоги.

Загалом, тільки країни, що розвиваються, матимуть право на отримання такої допомоги Японії, оскільки вона буде надаватися у вигляді грантів, згідно з повідомленням Міністерства закордонних справ.

Рішення розширити сферу міжнародної допомоги на проекти, пов'язані з військовою сферою, було прийнято після того, як у грудні минулого року Японія оголосила про розширення військового потенціалу та плани збільшити витрати на оборону протягом п'яти років, оскільки країна прагне протистояти зростанню військової сили Китаю в Азії.

Японія кардинально змінює свою політику у сфері безпеки та оборони. Найбільшою зміною у стратегічному курсі країни стало офіційне набуття нею можливості нанесення превентивних ударів по ворожих базах і командних пунктах. Японія вважає, що безпековий ландшафт навколо неї нині «такий складний і багатогранний, як ніколи в повоєнній історії».

Які три головні загрози для країни бачить Токіо та про що ще йдеться в оновлених головних документах країни у сфері безпеки та оборони, читайте у статті посла України в Японії Сергія Корсунського «Прощавай, пацифізме!»: війна Росії проти України змушує Японію озброюватися».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі