Японія схвалила підготовчий крок до скидання води з АЕС Фукусіма

Поділитися
Японія схвалила підготовчий крок до скидання води з АЕС Фукусіма © Associated Press
У скинутій в океан воді вміст радіонуклідів буде відповідати нормі, за винятком тритію, який може накопичуватися в рибі.

Японський регулятор ядерної енергетики схвалив деталі запланованого на наступний рік спуску в море очищених радіоактивних стічних вод з зруйнованої АЕС Фукусіма, повідомляє AP.NEWS.

Схвалення Управління ядерного регулювання дозволить компанії Tokyo Electric Power Co. розпочати будівництво необхідних споруд перед скиданням. Попереднє "добро" початку робіт на Фукусімі було дано регулятором 18 травня.

Tokyo Electric Power Company Holdings представила план у грудні на підставі торішнього рішення уряду про скидання стічних вод як необхідний крок для виведення станції з експлуатації.

Потужний землетрус та цунамі у 2011 році зруйнували системи охолодження АЕС "Фукусіма-1", що призвело до викиду великої кількості радіації. Вода, що використовується для охолодження трьох пошкоджених активних зон реакторів, які залишаються високорадіоактивними, просочилася в підвали реакторних будівель, але була зібрана та зберігається в резервуарах.

Місцеві спільноти рибалок і сусідні країни висловили стурбованість щодо потенційної небезпеки для здоров'я від радіоактивних стічних вод, які, за словами представників TEPCO та уряду, будуть очищені до рівня, значно нижчого за допустимі норми. Вони стверджують, що вплив на довкілля та здоров'я буде незначним.

Голова японського ядерного відомства Т. Фукета заявив журналістам у п'ятницю, що план викиду не має серйозних технічних проблем або проблем з безпекою. Він сказав, що регулюючі органи забезпечать суворе дотримання затверджених процедур та прозорість.

Уряд і TEPCO стверджують, що з більш ніж 60 ізотопів, вибраних для обробки, всі, крім одного, тритію будуть зменшені до відповідності стандартам безпеки. Вчені кажуть, що наслідки довгострокового впливу тритію в малих дозах для навколишнього середовища та людини поки що невідомі. За їх словами, тритій більше впливає на людину, коли вона споживається у рибі.

Забруднена вода зберігається приблизно в 1000 резервуарах на пошкодженій станції. Чиновники кажуть, що їх необхідно видалити, щоб можна було збудувати споруди для виведення станції з експлуатації.

TEPCO заявила, що планує транспортувати очищену і придатну для скидання воду трубопроводом з резервуарів до прибережної споруди, де її буде розведено морською водою, а потім відправлено через підводний тунель з виходом на відстані близько 1 кілометра від берега, щоб мінімізувати вплив на місцеву рибалку та навколишнє середовище.

Уряд і TEPCO ще мають отримати згоду місцевих жителів на будівництво тунелю та інших супутніх об'єктів. Вони планують розпочати поступове скидання очищеної води навесні 2023 року.

Китай у п'ятницю знову висловив свій протест щодо запланованого скидання стічних вод і закликав Японію провести утилізацію "науковим, відкритим, прозорим та безпечним способом".

Представник Міністерства закордонних справ Ван Веньбінь вимагає від Японії "припинити просувати план скидання до досягнення консенсусу з усіма зацікавленими сторонами та відповідними міжнародними агентствами".

Японія звернулася за допомогою до Міжнародного агентства з атомної енергії, щоб забезпечити відповідність скидання води міжнародним стандартам безпеки та заспокоїти місцевих рибалок та інші спільноти, а також сусідні країни, які виступають проти цього плану.

Експерти МАГАТЕ відвідали станцію на початку цього року і заявили, що Японія вживає відповідних заходів для запланованого скидання.

У заяві, зробленій у п'ятницю, TEPCO пообіцяла щиро відреагувати на результати перевірки МАГАТЕ, забезпечити безпеку, надати дані громадськості та посилити радіаційний контроль. Компанія також пообіцяла зробити все можливе, щоб пояснити плани скидання води та досягти розуміння громадськості щодо виведення АЕС з експлуатації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі