Японія серйозно занепокоєна військовою співпрацею Китаю та Росії — FT

Поділитися
Щорічна “Біла книга” Токіо з питань оборони підкреслює стурбованість демонстрацією сили з боку Пекіна і Москви.

Японія попередила, що поглиблення військової співпраці між Китаєм і Росією викликає серйозне занепокоєння щодо безпеки. Про це йдеться у першій оборонній "Білій книзі" країни, після того, як минулого року Токіо оголосило про плани щодо збільшення витрат на оборону, повідомляє FT.

На початку цього місяця Пекін і Москва провели найбільші спільні військово-морські і військово-повітряні навчання в Японському морі, підкресливши, що їхня співпраця набирає обертів на тлі вторгнення Росії в Україну.

У “Білій книзі”, яку в п'ятницю, 28 липня, схвалив уряд прем'єр-міністра Японії Фуміо Кішіди, також зазначається, що загальний військовий баланс між Китаєм і Тайванем "стрімко зміщується" на користь Пекіна.

У документі підтверджується позиція Японії про те, що зростання військової агресії Китаю становить "безпрецедентний і найбільший стратегічний виклик".

"Неодноразові спільні навчання Китаю і Росії явно спрямовані на демонстрацію сили проти нашої країни і викликають серйозне занепокоєння щодо безпеки", - йдеться в документі, який посилює позицію Токіо щодо співпраці між двома великими сусідами.

У червні китайські і російські бомбардувальники спільно патрулювали повітряний простір над Японським морем, де Токіо і Москва мають територіальні суперечки. Вони також патрулювали повітряний простір над Східно-Китайським морем, де Токіо має суперечки з Пекіном.

Японія і Південна Корея підняли власні винищувачі після того, як російсько-китайська група літаків увійшла в їхні зони ідентифікації ППО під час навчань цього місяця. Це був шостий раз, коли РФ та Китай провели спільне патрулювання за участю бомбардувальників у цьому районі з 2019 року.

Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що спільне з Росією стратегічне повітряне патрулювання "здійснювалося відповідно до міжнародного права і норм" і не було спрямоване проти жодної країни.

На тлі збільшення кількості навчань поблизу своїх територіальних вод Японія розширила спільні тренування і співпрацю між Силами самооборони  і Береговою охороною, йдеться в “Білій книзі”. Уряд країни також розробив нові інструкції, які дозволяють міністру оборони брати на себе командування Береговою охороною в надзвичайних ситуаціях.

У документі зазначається, що нещодавнє послаблення обмежень для Сил самооборони Японії дозволить їм застосовувати зброю проти повітряних куль і безпілотників, які порушують повітряний простір країни. Цей крок послідував за вторгненнями, ймовірно, китайських військових повітряних куль в останні роки.

Більшість загроз безпеці, пов'язаних із Китаєм і Росією, а також з ракетними запусками і військовою діяльністю Північної Кореї, були схожі на викладені в минулорічній “Білій книзі”.

Але цьогорічний звіт присвятив окремий розділ зростанню впливу штучного інтелекту і квантових обчислень, попередивши про розширення ризиків для кібербезпеки і загрозу поширення фейкової інформації.

Нові розділи також пояснюють оновлену стратегію безпеки Японії, яка стала одним з найбільших зрушень від її післявоєнної пацифістської позиції і включає отримання контрударного потенціалу, посилення космічної та кібернетичної оборони.

Протягом наступних п'яти років Токіо планує витратити 43 трлн єн ($307 млрд) на посилення своєї обороноздатності, довівши військові витрати до приблизно двох відсотків поточного валового внутрішнього продукту. Починаючи з 1960-х років Японія підтримує самостійно встановлений ліміт на військові витрати на рівні близько одного відсотка ВВП.

Раніше повідомлялося, що лідер Китаю Сі Цзіньпін не став перетинати “червоні лінії” Вашингтона щодо надання РФ зброї для війни проти України. Але це не завадило Пекіну зблизитися з російськими військовими в інший спосіб, пише Bloomberg.

Минулого року Китай і збройні сили РФ провели шість спільних військових навчань - найбільше за останні двадцять років. Це становить дві третини всіх навчань Китаю з іноземними військовими у 2022 році, згідно з даними, зібраними Центром вивчення військових справ Китаю при Національному університеті оборони США. Згідно з підрахунками, Росія і Китай провели щонайменше 36 спільних навчань після анексії Криму Путіним. Це порівняно з десятьма навчаннями за десятиліття, що передували 2014 року.

Аналітики вважають, що Пекін і Москва починають використовувати своє дедалі тісніше військове партнерство для проектування сили проти інших країн.

Наприкінці минулого року Японія фундаментально змінила свою Стратегію національної безпеки. Які три головні загрози для країни бачить Токіо та про що ще йдеться в оновлених головних документах країни у сфері безпеки та оборони, читайте у статті посла України в Японії Сергія Корсунського «Прощавай, пацифізме!»: війна Росії проти України змушує Японію озброюватися».

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі