Аналог HIMARS і новітні ПТРК: що Франція постачає для ЗСУ, окрім відомих САУ Caesar

Відео
Поділитися
Аналог HIMARS і новітні ПТРК: що Франція постачає для ЗСУ, окрім відомих САУ Caesar Рішення щодо ЗРК SAMP/T-Mamba класу «земля-повітря» спільно приймали Франція та Італія © АрміяInform
Париж довгий час залишався стриманим щодо постачання зброї Україні. Еммануель Макрон намагався бути в ролі посередника між Києвом та Москвою але навесні визнав, що країна постачає протитанкові ракети «Мілан» і гармати «Цезар». А чого чекати нині?

Нещодавно потенційне постачання танків Leclerc спричинило логістичну головоломку у Франції, однак питання щодо цих бойових машин все ще “висить у повітрі”. Проте з приводу нижченаведеного озброєння – більше загалом фіналізованих рішень. Видання Le Monde розібралося з тим, про які види зброї йдеться. У переліку – гармати Caesar та TRF1, протибалістичний ЗРК SAMP/T-Mamba, бойова броньована машина AMX-10 RC, протитанкові ракети "Мілан".

Париж довгий час залишався стриманим щодо постачання зброї Україні. Еммануель Макрон намагався бути в ролі посередника між Києвом та Москвою але в одному з перших інтерв’ю Ouest-Franceна початку через два місяці від початку вторгнення визнав, що країна постачає протитанкові ракети «Мілан» і дванадцять гармат «Цезар». Але тиждень тому, за місяць до річниці широкомасштабного наступу, відмовив у питанні винищувачів.

Він сказав що бойові  літаки «за жодних обставин» не можна «доставити найближчими тижнями». Проте додав, що Париж акцентується на  «кориснішій» і «швидшій» зброї.

Про зо саме йдеться? Газета намагається відповісти на питання “Що зі зброї Франція може надіслати, при цьому сама не роблячи себе вразливою”.

Щодо гармат Caesar на сторінках газети є цифри то 12, то 18 одиниць. Важливо уточнити, що загальні запаси такого виду озброєння у Франції– 76 одиниць. Проте для поповнення запасів за їх виробництво взявся  вітчизняний виробник зброї Nexter. Лише за офіційними даними, в армії, яка посилюється в області далекобійної артилерії, в 2025 році буде сто дев'ять гармат Цезаря.

CAESAR (фр. CAmion Equipé d'un Système d'ARtillerie — дослівно «вантажівка, оснащена артилерійською системою»), це 155-мм самохідна артилерійська установка, призначена для знищення живої сили, артилерійських батарей, дзотів, а також для забезпечення проходів у мінних полях і польових загородженнях. На початку червня 2022 року журналісти французького телеканалу France 2 розповіли про бойову роботу CAESEAR у ЗСУ. З репортажу випливає, що батарея із шести САУ на той час знищила 80 російських гармат на відстані до 17 кілометрів. Для наведення «Цезарів» та корекції результатів стрільби артилеристи ЗСУ активно застосовують БПЛА. Про бойову машину був репортаж і українських воєнних кореспондентів. 


Інша техніка від Франції

Крім вищезгаданої техніки, Києву, як пише французьке видання, передали або планують передати:

  • Буксирувані гармати TRF1  155-мм – 15 одиниць.   Це саморушна гармата. Вироблялася компанією GIAT.

Вона призначена для оснащення артилерійських полків піхотних та танкових дивізій. Самостійно може пересуватися зі швидкістю 8 км/год. Має напівавтоматичне заряджання. Виготовлялася гармата Бурзьким арсеналом із 1984 по 1993 рік. За показником максимальної дальності стрільби активно-реактивним снарядом гаубиці TRF1 дещо переважають причіпні 152-мм гаубиці 2А65 «Мста-Б» — до 30 км проти 28 км відповідно.

Формально власником та постачальником TRF1, які були передані ЗСУ, виступає приватна французька компанія S2M-Equipment. Але сам процес відновлення та передачі гаубиць Україні відбувається під контролем Міноборони Франції.·       

  • Снаряди Bonus, якими можуть стріляти французькі «Цезарі» або американські M777. Вони вважаються високоточними, оснащені «розумними» снарядами для ураження бронетехніки. Спроєктовані для стрільби на великі відстані й ураження бронетехніки, містять два касетних бойових елементи.
  • LRU (РСЗВ M270) (англ. M270 Multiple Launch Rocket System, MLRS) — американська реактивна система залпового вогню (РСЗВ) на гусеничній базі БМП «Бредлі». Призначена для виконання в будь-який час доби та за різних погодних умов бойових завдань з ураження і знищення з закритих вогневих позицій на відстанях понад 30 км від районів зосередження військ та бойової техніки, районів розгортання його сил і засобів ППО, легкоброньованих бронетранспортерів, командних пунктів. Про їх постачання у листопаді оголосив у листопаді в інтерв’ю газеті Journal du dimanche .

  • Броньовані розвідувальні машини AMX-10 RC для розвідувальних цілей. Їх також називають колісним винищувачем танків. У французькій армії часто називають фр. char (французьке слово для танка). 4 січня 2023 року  Емманюель Макрон і  Володимир Зеленський домовилися про передачу цих машин Україні під час тієї ж розмови йшлося і про бронеавтомобілі ACMAT Bastion

На відміну від Німеччини, США чи Великої Британії, які анонсують постачання бойових танків , Франція не обіцяла поставки танків Leclerc, армійського бойового танка Франції.

  • Протитанкові ракети "Мілан", їх, як ідеться в статті, передали кілька десятків на початковому етапі.   Це керована ракета  класу земля — земля. Перебуває у серійному виробництві як основна європейська протитанкова зброя малого радіуса дії. З 1977 на озброєнні Бундесверу. Разом з американською системою BGM-71 TOW найбільш поширені протитанкові ракетні комплекси світу. MILAN застосовують у 40 арміях світу.
  • ЗРК SAMP/T-Mamba «земля-повітря». Рішення щодо них спільно приймали Франція та Італія. Ця система призначена для захисту від повітряних загроз, таких як літаки або крилаті ракети. Це також єдина європейська оборонна система з протибалістичною здатністю.
  • Радар Ground Master 200 (GM200) виробництва Thales.  Працює як заповнювач проміжків повітряного спостереження або датчик для системи ППО. GM200 також має поверхневий канал і можливість виявлення ракет/артилерії/мінометів і попередження. Може  виявити ворожий літак на відстані 250 кілометрів і боротися з ним на відстані 100 кілометрів, “незалежно від того, летить він на низькій швидкості та висоті, як дрони, чи на великій висоті, як бойові літаки”.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі