Як Трамп намагався «змінити» результати виборів президента США — The Washington Post

Поділитися
Як Трамп намагався «змінити» результати виборів президента США — The Washington Post © depositphotos/kovop58@gmail.com
Заперечуючи результати голосування, Трамп поставив під загрозу демократію Америки.

Попри те, що факти були незаперечними - американський президент Дональд Трамп програв вибори в США, він відмовився сприймати це так, наголошуючи на тому, що демократи сфальсифікували результати голосування. Але навіть те, що довірені особи Трампа підтримували його заяви про перемогу, це не змінило реальність, пише The Washington Post.

Вибори президента США 2020 року стали одними з найбільш суперечливих в історії Америки. Заперечуючи результати голосування, Трамп поставив під загрозу демократію Америки, погрожував підірвати національну безпеку та охорону здоров'я, і ​​змусив мільйони своїх прихильників повірити, можливо, назавжди, що Байдена було обрано незаконно.

Заяви Трампа, ворожість його риторики і особлива сила переконувати своїх послідовників - спричинили надзвичайний тиск на представників державних та місцевих виборчих органів.

Протягом тривалого часу Трамп здебільшого відмовлявся від відповідальності за свої невдалі політичні рішення, головним серед них було управління пандемією коронавірусу, оскільки кількість випадків хвороби та смертей зростала по всій країні.

Лише 23 листопада Трамп неохоче погодився ініціювати мирну передачу влади, дозволивши федеральному уряду офіційно розпочати співпрацю з Байденом, але навіть після цього Трамп все ще називав себе переможцем виборів. Хоча в кінцевому підсумку Трамп зазнав невдачі у своєму прагненні «вкрасти вибори».

Цей опис однієї з останніх глав президентства Трампа базується на інтерв'ю з деякими вищими чиновниками адміністрації, помічниками передвиборчої кампанії та іншими радниками президента, а також ключовими фігурами в його юридичній боротьбі, багато з яких висловилися на умовах анонімності.

Протягом перших кількох днів після виборів, коли Трамп намагався «змінити реальність», президент ігнорував представників своїх передвиборчих штабів та професійних юристів. Натомість Трамп надав повноваження лоялістам, які були готові сказати йому те, що він хотів почути - що він би переміг на виборах, якби голосування не було сфальсифіковано.

Зусилля Трампа досягнули свого піку 19 листопада, коли адвокати Рудольф Джуліані, Дженна Елліс та Сідні Пауелл виступили від імені президента в штаб-квартирі Республіканського національного комітету із заявою про те, що вибори були сфальсифіковані.

Вони стверджували, що демократичні лідери сфальсифікували голосування в ряді міст, а комуністичні сили у Венесуелі «зіпсували» машини для підрахунку голосів за вказівкою Уго Чавеса, лідера Венесуели, який помер сім років тому. Однак, не було доказів, які підтверджують будь-яку з цих заяв.

«Венесуельська казка» була занадто фантастичною навіть для Трампа, людини, схильної вірити у теорії змови. Сам Трамп назвав це «божевільною історією».

Пізніше Трамп все-таки погодився дозволити офіційно ініціювати перехід Байдена - процедурний крок, який зводився до капітуляції.

Проте навіть ця капітуляція була неповною. Трамп продовжував стверджувати, що він "переміг", а вибори були "цілковитою аферою" і його юридичні позови будуть продовжуватися. Частину Дня Подяки Трамп провів за телефонними дзвінками до своїх радників, запитуючи їх про те, чи він насправді програв вибори. Але, як сказали його радники, на той момент президент все ще намагався змиритися з поразкою.

"Вільні, чесні вибори - це головна частина нашої демократії. Звинувачення у несправедливості виборів - серйозні. Звинувачення вимагає конкретних тверджень, а потім доказів. У нас немає ні того, ні іншого", - сказав суддя Апеляційного суду 3-го округу Стефанос Бібас, відхиливши прохання президента про екстрений судовий наказ щодо скасування сертифікації результатів виборів у Пенсільванії.

Напередодні виборів Трамп усвідомлював той факт, що він може програти. Але в останні дні передвиборчої кампанії майже вся його команда, включаючи президента, вірили, що Трамп переможе. Трамп і його команда думали, що будуть свідками повторення 2016 року.

Коли у Fox News повідомили про перемогу Байдена в Арізоні, Трамп почав хвилюватися, сказав високопоставлений представник адміністрації. Трамп та його радники були розлючені, зокрема, тому, що перемога Байдена в Арізоні підірвала план президента оголосити про свою перемогу в ніч виборів. Коли Трамп почав передчувати свою поразку, він вирішив заявити про шахрайство на виборах. І його команда вирішила спробувати це довести.

Протягом усього літа та осені Трамп "готувався до свого виправдання, коли програє вибори".

"Ви дійсно повинні розуміти психологію Трампа. Президент схильний вірити у теорії змови", - сказав Ентоні Скарамуччі, давній співробітник Трампа і колишній директор з комунікацій Білого дому.

Цієї осені заступник керівника передвиборної кампанії Джастін Кларк, адвокат Республіканського національного комітету Джастін Рімер розробили плани судових процесів після виборів, для можливого перерахунку голосів. За кілька місяців до виборів ця команда отримала кілька перемог проти демократів у ряді судових процесів.

Але рівень успіху Трампа в суді суттєво змінився після 3 листопада. Аргументи, які почали надходити від Джуліані та інших членів адвокатської команди президента після виборів, лише заплутували федеральних суддів.

Трамп вірив у хибну теорію змови про те, що машини для підрахунку голосів, вироблені Dominion Voting Systems, які використовувалися у Джорджії та інших штатах, були запрограмовані на підрахунок голосів Трампа як голосів Байдена.

Однак, подібні безпідставні звинувачення могли навіть перешкодити республіканцям брати участь у виборах у Сенаті.

"На мені лежить відповідальність за дотримання закону. Ми всі повинні працювати разом, щоб забезпечити громадянам довіру до майбутніх виборів у нашій державі", - сказав сенатор штату Джорджія Браян Кемп, попри тиск з боку Трампа.

7 листопада, через чотири дні після виборів, майже всі ЗМІ прогнозували, що Байден переможе. Саме тоді вже стало зрозуміло, що Трампу навряд чи вдасться якось змінити результати виборів.

Переломним для «юридичних зусиль» кампанії Трампа стало 13 листопада, коли апеляційний суд США у 3-му окрузі у Філадельфії «завдав удару» союзникам Трампа в судовому процесі, які намагалися визнати недійсними всі бюлетені Пенсільванії, отримані після дня виборів.

Джуліані та деякі представники його команди намагалися догодити президенту, наполягаючи на тому, що бій Трампа не закінчився. Однак, у команді президента загострювалася напруженість.

13 листопада, у п’ятницю, Трамп зателефонував Джуліані з Овального кабінету, де були присутні інші радники, зокрема віце-президент Майк Пенс. Джуліані тоді сказав президенту, що він може перемогти, а його інші радники брешуть Трампу про його шанси.

Джуліані та його команда фактично стали обличчями відчайдушних спроб президента підкосити демократію.

Оскільки більшість юридичних позовів Трампа зазнали невдачі в судах, він почав застосовувати іншу тактику, щоб спробувати змінити результат: кампанія громадського тиску на державних та місцевих республіканських чиновників з метою маніпулювання виборчою системою. Як це було протягом усієї його ділової кар'єри, він розглядав правила як інструменти, якими слід маніпулювати для досягнення обраних цілей. Найгучніша спроба Трампа змінити результат виборів стосувалася Мічигану. Однак, навіть тоді президент вже фактично розумів, що програв.

У понеділок, 23 листопада, Трамп зазнав посиленого тиску з боку республіканських сенаторів та колишніх службовців національної безпеки, а також деяких його найближчих радників, які закликали Трампа припинити свої спроби заперечувати перемогу Байдена та уповноважити Адміністрацію загальних служб США ініціювати перехід влади.

Трамп не хотів цього робити, вважаючи, що, дозволивши перехід, він фактично поступиться Байдену. Протягом декількох днів керівник апарату Білого дому та деякі адвокати Трампа пояснювали президенту, що перехід не має нічого спільного з поступкою і що законні позови можуть продовжуватися.

Пізніше Трамп оголосив про те, що дозволив ініціювати перехід влади, оскільки це було "в інтересах Америки", але він продовжував боротися за результати виборів.

Потім, після розмови з Джуліані, Трамп вирішив відвідати Геттісберг у штаті Пенсильванія, за день до Дня Подяки, для прес-конференції з метою висвітлення «передбачуваних фальсифікацій на виборах». Цей план здивував багатьох радників президента, дехто навіть намагався відмовити Трампа від поїздки. За кілька годин до того, як Трамп повинен був виїхати, поїздку відмінили.

«Нам пощастило. Інакше, це було б повним приниженням», - сказав один радник кампанії Трампа.

Попри те, що Трамп звинувачує демократів, що вони сфальсифікували вибори, результат це вже не змінить, новим американським президентом стане Джо Байден, резюмує видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі