Чому так багато американців проголосували за Трампа на виборах у США — NYT

Поділитися
Чому так багато американців проголосували за Трампа на виборах у США — NYT © Flickr/White House
Попри свої політичні прорахунки, Трампу вдалося отримати значну кількість голосів на виборах.

Згубні помилки американського президента Дональда Трампа у боротьбі з пандемією коронавірусу, ймовірно, коштували йому переобрання. Адже на виборах президента США 2020 року переміг кандидат від Демократичної партії. І все ж, здається неймовірним той факт, що Трамп все-таки набрав велику кількість голосів навіть попри свою зневагу до відповідальності під час кризи в галузі охорони здоров'я та економічної руйнації, пише The New York Times.

Чому навіть попри обрання демократа новим лідером США багато американських штатів підтримували саме Республіканську партію?

Демократи, намагаючись осмислити все це, потрапляють у черговий «раунд взаємних звинувачень»: вони були або занадто прогресивними з амбіційною політикою, або недостатньо прогресивними, щоб надихнути потенційних демократичних виборців.

Але демократи повинні розуміти, що насправді не було способу уникнути розчарування. Такі фактори як логіка партійної поляризації та сила зростання американської економіки до COVID-19 в основному пояснюють, чому демократи не отримали очікуваної підтримки виборців.

Ці фактори зіграли на користь республіканців, навіть попри те, що спричинили поразку Трампа. Більше того, така ситуація побудувала пастку, в яку втрапили демократи. Демократична партія повинна правильно оцінити ситуацію виборів у США 2020 року, для того, щоб уникнути подібних помилок у майбутньому.

Як міг президент, відповідальний за таку кількість політичних помилок та прорахунків в управлінні державою, тим не менше, отримати досить тверду підтримку виборців, попри загальну критику на його адресу?

Трамп вміє використовувати ворожість партійної поляризованості влади в США, щоб «відірвати» своїх прихильників від джерел достовірної інформації та маніпулювати ними за допомогою дезінформації. Однак, навіть така тактика не допомогла йому перемогти на виборах президента цього року.

Однак, кампанія Трампа з метою стабілізації економіки шляхом скорочення податків та інші заходи економічного стимулювання могли б гарантувати республіканцю переобрання. Але пандемія коронавірусу все змінила. Катастрофічна реакція президента на COVID-19 завела американську економіку в глухий кут, фактично позбавивши Трампа шансів на перемогу.

Трамп «зрікся» відповідальності, переклавши тягар на штати та муніципалітети з розбитими бюджетами. Потім він почав війну проти губернаторів та мерів, особливо тих, які є представниками Демократичної партії і відмовились ризикувати життям своїх громадян, не дозволивши відновити економічну та соціальну діяльність та зняти всі карантинні обмеження. Тим часом Дональд Трамп недооцінював небезпеку коронавірусу та закликав американців ходити без масок.

Навіть після своєї фактичної поразки на виборах, Трамп продовжує звинувачувати свого опонента в тому, що він сфальсифікував свою перемогу. Проте, демократи все-таки втрапили у пастку Трампа та республіканців, не здобувши впевненої підтримки виборців. Такий сценарій призведе до подальшої поляризації влади в США.

Демократам потрібно було представити переконливу стратегію протидії республіканському впливу. Натомість вони лише критикували Трампа, наголошуючи, що його недбалість та некомпетентність винні в економічних негараздах Америки. Вони не помилялися стосовно недбалості Трампа, але окрім коментарів потрібні були більш рішучі дії.

«Дезінформаційна кампанія Трампа» все-таким змогла спрацювати на його користь під час виборів. Однак, Дональд Трамп програв вибори головним чином тому, що втратив серйозну кількість виборців, включаючи деяких поміркованих республіканців, які проголосували б за нього, якби президент правильно оцінив загрозу пандемії.

Демократи повинні переосмислити та оцінити свою політику, встановивши причину того, чому багато американців підтримували представників Республіканської партії, резюмує видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі