Як пандемія змінить сферу охорони здоров’я — The Economist 

Поділитися
Пандемія відкрила нові можливості для медицини.

Сфера охорони здоров’я вже давно обережно ставиться до кардинальних змін. Однак пандемія коронавірусу - найбільша надзвичайна ситуація за останні десятиліття, спричинила революцію фактично у всіх сферах життя людства, не стала винятком і медицина. Від лабораторій до операційних, «інформаційний метаболізм» у галузі пришвидшився, оскільки медичні працівники намагалися допомогти хворим, які боролися з новим вірусом. Поспіхом і часто успішно, лікарі імпровізували за допомогою нових технологій. Їхні творчі здібності можуть відкрити нову еру медичних інновацій, яка зменшить витрати, розширить доступ бідних до медичного обслуговування та покращить лікування. Але, щоб підтримати цю «революцію», уряди повинні усунути всі перешкоди, які можуть заблокувати сплеск інновацій, коли пандемія стихне, пише журнал The Economist.

COVID-19 спровокував неймовірно швидку розробку вакцин із використанням нових технологій мРНК. Але крім цього була ще незліченна кількість менших чудес, коли медичні працівники експериментували, щоб врятувати життя людей.

Через те, що на фоні пандемії деякі пацієнти застрягли вдома, лікарі почали застосовувати «цифровий моніторинг». Організаційні бар’єри були демонтовані. Все це відбулося на тлі буму залучення капіталу для медичних інновацій: 8 мільярдів доларів у всьому світі за останній квартал - це вдвічі більше, ніж роком раніше.

Однак, все ще потрібно більше інновацій. Світові витрати на охорону здоров’я становлять 5% ВВП у бідних країнах, 9% у багатих та 17% в Америці. У галузі працюють понад 200 мільйонів людей, які приносять понад 300 мільярдів доларів прибутку на рік. Однак, медицина часто «боїться» кардинальних змін. Пацієнти можуть не знати, які методи лікування ефективні. Потреба уникати зайвих ризиків створює «адміністративні левіафани» - національні схеми охорони здоров'я, і часто ці схеми залишаються незмінними протягом тривалого часу, що подекуди призводить до втрати актуальності.

В результаті цього, зростання продуктивності праці було млявим. Високі витрати означають, що багато людей у ​​країнах, що розвиваються, не мають доступу до медичної допомоги. Низька ефективність може спричинити фіскальну кризу навіть у деяких багатих країнах протягом наступних двох десятиліть, оскільки старіння населення змусить медичні рахунки ще більше зростати.

Пандемія допомогла показати нові можливості медицини, продемонструвавши, що може статися, якщо відкласти зайву обережність. Дистанційна медична консультація та цифровий моніторинг можуть зменшити витрати та розширити доступ населення до медичних послуг. Частка «цифрових відвідувань» американської клініки Mayo зросла з 4% до 85% на піку пандемії. Китайський медичний портал Ping An Good Doctor відвідало більше 1,1 мільярда людей під час розпалу пандемії.

Сплеск в Інтернет-аптеках збільшить конкуренцію. 17 листопада технологічна компанія Amazon оголосила про «вихід на поле», що обіцяє вплинути на фармацевтичну галузь Америки, де домінують великі фармацевтичні та посередницькі компанії. Це лише початок.

З часом штучний інтелект призведе до нововведень у медичні галузі. Цього тижня лабораторія DeepMind оголосила про прорив у аналізі білків.

Багато з цих нових тенденцій повинні безпосередньо підвищити ефективність медицини але вони також можуть викликати сплеск конкуренції. Більше даних полегшить судження про те, які методи лікування є найефективнішими. Моніторинг особистого здоров’я означатиме, що лікування стає швидше профілактичним, а не реактивним. І, отримавши більше інформації, пацієнти зможуть приймати кращі рішення.

Уряди також можуть допомогти. Великі мережі охорони здоров’я, страхові компанії та державні схеми охорони здоров’я повинні намагатися ефективно прийняти нові цифрові послуги. Оцінка ефективності цифрових послуг повинна бути швидшою.

Іншим пріоритетом для урядів є побудова системи передачі даних про охорону здоров'я. Фізичні особи повинні контролювати свої записи та надавати дозвіл постачальникам доступу до них. Індія створює національні цифрові ідентифікатори здоров’я, які мають на меті поєднати конфіденційність із масовими даними. По всьому світу сотні мільйонів медичних записів повинні бути «анонімізовані», але при цьому, доступними, щоб дослідники могли шукати набори даних для виявлення закономірностей.

Рідкісний шанс поліпшити якість медичної допомоги може зникнути до кінця 2021 року. Знесилені медичні працівники можуть віддати перевагу відпочинку після революції. Деякі сучасні стартапи в галузі медичних технологій зазнають невдачі. Кілька великих технологічних фірм можуть спробувати монополізувати набори даних. А потужні гіганти галузі спробують заблокувати конкурентів. Охорона здоров’я - це не та сфера, де можна вчитися на власних помилках. Проте пандемія показала, що галузь стала занадто обережною, так чи інакше, зараз не варто втрачати шанс на ефективні зміни, резюмує журнал.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі