Як «еволюціонують» міста внаслідок пандемії коронавірусу — The Guardian

Поділитися
Міські центри можуть стати тихішими, чистішими та безпечнішими.

Пандемія коронавірусу неабияк змінила світ. Цілком ймовірно, що внаслідок пандемії «еволюції зазнають» і міста та їхня інфраструктура. Хоча, причиною цієї «еволюції» є не лише пандемія. Коронавірус лише став каталізатором для тенденцій, які розпочалися вже давно, пише британська газета The Guardian.

Історія цивілізації та історія устрою міського життя тісно переплітаються.

Міста також постійно змінюються. У 1920 роках Нью-Йорк та Лондон були найбільшими містами світу. Сьогодні вони навіть не входять в топ-10, адже конкуренцію їм створюють величезні міста в континентальній Азії.

Таким чином, міста перебувають у постійному стані еволюції, яка залежить від зовнішніх обставин.

Велика пожежа в Лондоні 1666 року призвела до зміни будівельних норм, які почали включати використання вогнетривкої цегляної конструкції. Епідемія холери в середині XІX століття спровокувала винайдення сучасної системи каналізації.

Колись люди використовували коней, як засіб пересування в містах, але з часом виникли автомобілі.

Автомобілі спочатку «були порятунком», але пізніше вони стали «міським лиходієм» через свою велику кількість та провокування заторів.

Великий смог у Лондоні в 1952 році та кількість смертей внаслідок забрудненого повітря призвели до прийняття Закону про чисте повітря в 1956 році, і тоді місто перейшло від використання вугілля до газу.

Всі ці зміни прийшли б з часом так чи інакше, але саме кризові ситуації пришвидшили міську еволюцію.

Пандемія іспанського грипу, що тривала протягом 1918-1920 років також призвела до карантинного блокування, люди носили маски для обличчя, а центри міст були порожніми.

Проте, тодішня пандемія призвела і до культурної та соціальної революції 1920-х років, внаслідок чого в містах почали будуватися великі приміщення, які можуть збирати велику кількість людей: універмаги, кінотеатри.

До яких змін може призвести пандемія COVID-19?

Ще до пандемії коронавірусу можна було спостерігати такі тенденції, як зростання «мобільності». Також людство боролося зі зміною клімату, намагаючись відмовитися від використання викопного палива та перейти до «чистішої галузі енергетики».

Ще до часів пандемії коронавірусу багато людей практикували дистанційну роботу, проте COVID-19 змусив більшість перейти на віддалену роботу, щоб зменшити ризики поширення хвороби.

Тепер важко спрогнозувати, чи «виживе» в майбутньому традиційне робоче місце. Так чи інакше, офісна робота зазнає змін.

Сукупний ефект навіть лише кількох із цих тенденцій неабияк змінить інфраструктуру міст.

В деяких містах вже планують розширити тротуари та додати більше доріжок для велосипедів. Також люди тяжітимуть до створення більш «відкритих приміщень», де можна буде дотримуватися «соціальної дистанції».

Ймовірно, пішохідні прогулянки стануть «більш популярними».

Багато людей вже давно налаштовані переїхати жити за місто. При цьому пандемія стала ще більшим імпульсом до того, що люди почали переїжджати жити на околиці міст.

Так чи інакше, людство буде намагатися покращити благоустрій міст. Міські центри стануть тихішими, чистішими та безпечнішими, резюмує газета.

Раніше повідомлялося, як боротися з бідністю в епоху COVID-19.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі