Як Азербайджан відзначив першу річницю війни, в якій повернув контроль над Нагірним Карабахом

Фото
Поділитися
Війна тривала 44 дні. 

Рік тому азербайджанка армія розпочала наступ за відновлення контролю над територією Нагірного Карабаху. МЗС Азербайджану запевняє, армія відреагувала, щоб запобігти провокації з боку вірменської армії, яка до цього контролювала цю територію.

“Це стало початком 44-денної вітчизняної війни”, - йдеться в заяві міністерства.

Війна в Нагірному Карабаху завершилася перемогою Азербайджану, який повернув собі територію.

Сьогодні Азербайджан каже, що готовий нормалізувати відносини з Вірменією на основі неухильного дотримання принципів міжнародного права, зокрема суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності міжнародних кордонів. 

“Ми закликаємо Вірменію поважати ці основні принципи для забезпечення миру, безпеки та процвітання в регіоні та виконувати свої міжнародні зобов’язання”, - додали у МЗС Азербайджану.

Президент країни Ільхам Алієв встановив 27 вересня як День пам’яті на честь загиблих азербайджанців у цій війні.  

Влада Азербайджану у заяві МЗС звинуватила Вірменію у масовому мінуванні, знищенні та привласненні історичної, культурної та релігійної спадщини, розкраданні природних ресурсів, руйнуванні інфраструктури. Також Азербайджан та Вірмені взаємно звинуватили один одного у військових злочинах. 

“Щоб притягнути Вірменію до відповідальності за її порушення міжнародного гуманітарного права та прав людини, Азербайджан звернувся до Європейського суду з прав людини та Міжнародного суду”, - додали у МЗС Азербайджану при тому, що 10 днів тому Вірменія подала позов до Міжнародного суду ООН на Азербайджан. Вірменія запевняє, що навіть після закінчення бойових дій, після припинення вогню, яке чинно з 10 листопада 2020 року, Азербайджан продовжує брати участь "у вбивствах, тортурах та інших знущання над вірменськими військовополоненими", сказано в позові.

Влітку Азербайджан звинуватив Вірменію у порушенні домовленості про виведення військ з Нагірного Карабаху. Міністерство оборони Азербайджану повідомило про те, що Вірменія досі повністю не вивела свої війська з території Нагірного Карабаху і навіть встигла побудувати нові пости. Військові кажуть, що Вірменія перекинула свої збройні сили в регіон, де тимчасово розміщені миротворчі сили РФ. У Баку впевнені, що "російські миротворці" повинні покласти край розміщенню збройних сил Вірменії в місці, де вони тимчасово дислокуються.

9 листопада 2020 року президенти Росії, Азербайджану і прем'єр-міністр Вірменії підписали спільну заяву про повне припинення військових дій в Нагірному Карабаху. Азербайджанська і вірменська сторони зупинилися на фактично контрольованих позиціях.

Відповідно до угоди, близько двох тисяч російських військових розгорнули між двома сторонами та вздовж Лачинського коридору, по 60-кілометровому маршруту через цей район, який з'єднує головний місто Карабаху – Степанакерт із Вірменією.

Якщо для Єревана ця угода – можливість утриматися на краю прірви, то навіщо Баку підписувати документ, коли повна перемога здавалася такою близькою? Про наслідки війни читайте в статті Володимира Кравченка «Ціна миру».

Докладніше про те, чи є переможці у війні за Нагірний Карабах і яка роль Туреччини на Південному Кавказі, читайте в статті Євгенії Габер «Кавказькі бранці» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі