Коли Китай оцінює ядерні погрози Росії впродовж війни проти України, він робить висновок, що насправді це спрацювало.
Про це під час дискусії в Atlantic Council сказав старший науковий співробітник центру Carnegie Endowment for International Peace Тонг Чжао.
«Тому що країни НАТО почали обережніше поводитися після російських погроз. Ядерна зброя може допомогти не лише в оборонній сфері, а й в політичній. Особливо у відносинах з США», - сказав він.
Тонг Чжао нагадав про припущення, що Кремль наважиться застосувати ядерний арсенал проти України, якщо відчує, що існування режиму Владіміра Путіна під загрозою. Але і Китай відчуває дедалі більший тиск з боку США, побоюючись, що Вашингтон хоче підірвати режим і китайську політичну систему. Експерт допустив, в найближчому майбутньому ядерна зброя буде частіше фігурувати навіть в політичних суперечках між країнами.
На питання про те, як Китай відреагує, якщо Росія все ж застосує ядерну зброю проти України, Тонг Чжао відповів, що Пекін не вірить у готовність Москви справді піти на такий крок.
«Китай лояльно ставиться до мислення Росії і вважає, що війна в Україні - це результат помилок Заходу і НАТО. Тому Пекін не вірить, що Москва насправді може застосувати ядерну зброю проти України чи влаштувати якусь демонстрацію з тактичною ядерною зброєю. Він розглядає такі російські погрози як спосіб стримати НАТО. Однак, якби це сталося, я б не чекав, що Китай раптом змінить свою позицію і стане на бік Заходу проти Росії», - сказав експерт.
Він визнав, що російська війна проти України тривожить Китай, тому що вона шкодить його інтересам в сфері безпеки як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Однак, не варто чекати, що Пекін змінить свою позицію щодо російської агресії проти України.
Чому Росія вдається до ядерного шантажу і що варто знати Україні? Читайте про це більше в статті завідувача відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексія Іжака для ZN.UA.