Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу та президент Чаду Ідріс Дебі у неділю, 20 січня, домовилися про відновлення дипломатичних відносин, які було розірвано 47 років тому, повідомляє DW із посиланням на бюро Нетаньягу.
Зустріч відбувалася у столиці Чаду Нджамені, прем'єр Нетаньягу назвав свій візит "історичним" і "революційним". За його словами, зараз відбувається революція у відносинах між Ізраїлем та арабським і мусульманським світом.
"Це дуже непокоїть і навіть викликає обурення в Ірану та палестинців, які намагаються перешкодити цьому процесу", - пояснив прем'єр-міністр Ізраїлю.
У листопаді минулого року Дебі здійснив триденний візит до Ізраїлю, під час якого повідомив про те, що зацікавлений у відновленні повних дипломатичних відносин з Ізраїлем, розірваних у 1972 році.
Після відльоту Дебі Нетаньягу пообіцяв незабаром прилетіти в Нджамену для офіційного відновлення зв'язків.
"Відносини між нашими країнами було перервано в 1972 році за конкретних історичних причин, але наші особливі відносини тривали весь час", - наголошував Дебі.
У листопаді 1972 році, під тиском лівійського диктатора Муаммара Каддафі та короля Саудівської Аравії Фейсала ібн Абдул-Азіз Аль Сауда, Чад розірвав відносини з Ізраїлем. Проте упродовж наступних років країни контактували неофіційно.
Раніше Сполучені Штати та Ізраїль домовилися продовжувати співробітництво щодо Сирії і протидії Ірану на Близькому Сході.
Нагадаємо, 14 січня США розпочали виведення свого військового контингенту із Сирії, при цьому боротьбу з бойовиками терористичної організації "Ісламська держава" не припинятимуть. На тлі цього рішення президента США міністр оборони Джеймс Меттіс оголосив про свою відставку.
Озброєна опозиційна коаліція "Сили демократичної Сирії" і загони самооборони курдів вбачають у діях США як "удар у спину", побоюючись "розправи" з боку Туреччини.
Британія, Франція, Німеччина та Данія – ключові союзники США в коаліції проти "Ісламської держави" - розкритикували рішення Трампа та вказали на небезпеку реорганізації терористичних осередків у Сирії.
Президент Росії Володимир Путін назвав рішення Трампа "правильним", а Туреччина перекинула додаткові війська на сирійську кордон.