В Єрусалимі готові розглянути військові засоби впливу на Іран, зокрема, не виключається можливість ударів з повітря по іранських атомних станцій.
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху угледів у міжнародному ядерному угоду з Іраном небезпеку для своєї країни. Ізраїльський кабінет міністрів проведе нараду щодо іранської проблеми.
Нетаньяху призначив у п'ятницю, 3 квітня, нарада кабінету міністрів за участю експертів з питань безпеки. "Ми повинні (...) посилити тиск на Іран, поки не буде досягнута найкраща угода", - заявив глава ізраїльського уряду, коментуючи підсумки переговорів Тегерана з "шісткою" міжнародних посередників.
Високопоставлені чиновники в Єрусалимі готові розглянути військові засоби впливу на Іран. Міністр розвідки і стратегії Ізраїлю Юваль Штайніц не виключає можливості ударів з повітря по іранських атомних станціях. В якості прикладу він навів бомбардування ядерного реактора "Осірак" в Іраку в 1981 році. Він зазначив, що така операція була проведена без згоди США".
Невдоволення ядерною угодою з Іраном висловили не тільки влада Ізраїлю, але і члени Республіканської партії в американському Конгресі. Спікер Палати представників Джон Бейнер заявив про "тривожне відхилення" Обами від початкових цілей і намірів конгресменів детально перевірити пункти досягнутої угоди перед скасуванням економічних санкцій стосовно Ірану. Сенатор-республіканець Марк Керк порівняв документ з мирними угодами США з Гітлером у 1930-ті роки, а його однопартієць Марко Рубіо назвав підсумок переговорів з Тегераном "колосальною помилкою".
Повідомлялося, що Ізраїль розкритикував домовленості західних країн з Іраном щодо ядерної програми.
2 березня прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху в терміновому порядку прибув до Вашингтона, щоб перешкодити можливій угоді між США та Іраном.
ЄС за підсумками переговорів у Лозанні вирішив скасувати санкції проти Ірану, заявила 2 квітня глава дипломатичної служби ЄС Федеріка Могерини.
Адміністрація президента США Барака Обами згодна на скасування частини своїх санкцій проти Ірану в рамках угод по обмеженню його ядерної програми, проте в разі потреби знову може ввести їх, заявив 2 квітня Барак Обама.