Італія та Франція поглиблюють відносини, оскільки відхід Меркель випробуває європейську дипломатію — Reuters

Поділитися
Італія та Франція поглиблюють відносини, оскільки відхід Меркель випробуває європейську дипломатію — Reuters
Прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі та президент Франції Еммануель Макрон підписали у п'ятницю договір про зміцнення двосторонніх відносин у той час, коли європейська дипломатія піддається випробуванню у зв'язку з відходом Ангели Меркель з  посту канцлера Німеччини.

Квіринальський договір, названий на честь резиденції президента Італії, спрямований на розширення співробітництва між Парижем та Римом у таких галузях, як оборона, міграція, економіка, культура та торгівля, повідомляє Reuters.

Церемонія підписання відбулась незабаром після того, як у Німеччині було узгоджено новий коаліційний пакт, що поклав кінець 16-річному правлінню Меркель, яка була безперечним лідером Європи і налагодила особливо тісні зв'язки із французькими лідерами, які змінювали один одного.

Очікується, що нова берлінська адміністрація більше займатиметься внутрішньою політикою, особливо на початку свого мандату, і як Париж, так і Рим прагнуть поглибити відносини в період економічної невизначеності, пандемії, більш непростою ситуацією з Росією, Китаєм, що зростає, більш відстороненими Сполученими Штатами і т.д.

«Намір Макрона полягає в тому, щоб створити нову вісь з Італією, тоді як в інтересах Італії встановити зв'язок з дуетом Франція-Німеччина», — повідомило високопоставлене італійське дипломатичне джерело, яке відмовилося назвати своє ім'я.

Ренесанс

Переговори щодо нової угоди були припинені у 2018 році, після того, як популістський уряд прийшов до влади в Римі та вступив у конфлікт із Макроном через імміграцію.

Відносини погіршилися у 2019 році, коли Макрон ненадовго відкликав посла Франції в Італії, але цього року відбулося відродження після призначення колишнього глави Європейського центрального банку Маріо Драгі на пост глави італійського уряду єдності.

Французьке дипломатичне джерело відкинуло припущення про те, що нова вісь між другою і третьою за величиною економікою Європейського Союзу є зміною дипломатичних пріоритетів Парижа.

«Ми ніколи не грали у трикутник заздрості з європейськими партнерами. Ці двосторонні відносини, коли вони сильні... доповнюють одне одного», - заявило джерело.

Очікується, що Квіринальський договір, на зразок франко-німецького пакту 1963 року, призведе до того, що Париж і Рим шукатимуть точки дотику перед самітами ЄС, так само як Франція вже координує ключові кроки європейської політики з Німеччиною.

Повна інформація про пакт не розголошується, але особливий інтерес представляють розділи, присвячені економічним зв'язкам та співробітництву у стратегічних секторах.

В останні роки французькі компанії вклали значні кошти в Італію, але італійські політики звинувачують Париж у тому, що він менш відкритий для італійських компаній, які прагнуть міжнародних угод.

Раніше цього року заявка державного суднобудівника Fincantieri на придбання французького аналога Chantiers de l'Atlantique провалилася через проблеми з конкуренцією в ЄС.

Італійські офіційні особи підозрювали, що Париж активно прагнув підірвати угоду за лаштунками.

Раніше повідомлялося про те, що Євросоюз має намір запровадити жорсткіші правила діяльності для великих американських технологічних компаній.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі