Ядерна вісь Франція-Польща може маргіналізувати Німеччину – Die Welt

Поділитися
Ядерна вісь Франція-Польща може маргіналізувати Німеччину – Die Welt © fakty.ictv.ua
Франція та Польща можуть у майбутньому стати “впливовим дуетом в енергетичних питаннях”.

Вугільна країна Польща хоче використовувати ядерну енергію, щоб досягнути кліматичних цілей, а Франція хоче підписати контракт на мільярди євро, пише німецька газета Die Welt

Зазначається, що нова “ядерна вісь” може перевернути кліматичну політику ЄС. Газета попереджає, що Німеччина залишиться сам на сам зі своєю енергетичною трансформацією.

У середині жовтня в Варшаві зустрілися прем’єр Польщі Матеуш Моравецький та керівник французького енергетичного концерну EDF Жан-Бернар Леві.

Це була зустріч, на яку навряд чи хтось звернув увагу”, але “вона може стати вирішальною для мети, оголошеної Європейською комісією, яка полягає в тому, щоб привести ЄС до кліматичної нейтральності до 2050 року. На кону майбутнє європейської енергетики”, – повідомляє видання.

Леві запропонував побудувати в Польщі атомні електростанції. У Варшаві серйозно поставилися до пропозиції, оскільки Франція вийшла на ключові позиції в перегонах за перемогу, пише Die Welt.

Польща вже багато років цікавиться ядерною енергетикою. 

За останні місяці це бажання перетворилося на конкретний проєкт. Причина: мета Єврокомісії суттєво скоротити викиди вуглекислого газу в найближчі роки”, - пише Die Welt. 

Однак Польща досі не побудувала жодної АЕС. Однак, продовжує Die Welt, скоро це може змінитися. Польща потенційно може їх збудувати у чотирьох містах. Інвестиції становлять 25 млрд євро, а першу АЕС могли б під'єднати вже у 2033 році за допомогою Франції.

У Франції 56 АЕС. Це одна з найбіліших мереж у світі. І її дует із Польщею може стати “впливовим дуетом в енергетичних питаннях у майбутньому - на одному боці, коли мова йде про енергетичну політику в Європі. Німеччині, яка водночас відходить від виробництва вугілля та атомної енергетики, доведеться проштовхнути свої занепокоєння в ЄС разом із меншими партнерами, такими як Австрія”, - підкреслює Die Welt.

Така угода з Польщею для Франції могла б стати подвійною безпрограшною ситуацією, як це назива газета. Тут мова йде не лише про “надзвичайно вигідний контракт для державної компанії EDF з великими боргами. Що ще важливіше, завдяки Польщі Париж отримав би союзника в лобістській діяльності в Брюсселі”.

Вже два роки Франція “шукає товаришів по зброї, щоб оголосити ядерну енергію рятівником клімату. Тому що коли ЄС класифікує ядерну енергетику як зелену, це більше, ніж просто печатка схвалення. Розвиток мініреакторів, також відомих як SMR (малі модульні реактори), які президент Франції Еммануель Макрон рекламує як відкриття ядерної енергетики, може співфінансуватися коштом гранту із Європейського зеленого курсу”.

Для Польщі “політична складова франко-польської ядерної вісі також має вирішальне значення”, пише Welt.

Польща “розраховує на нейтральну позицію Франції у суперечці про верховенство права», - сказав в інтерв'ю виданню польський експерт з ядерної енергетики Якуб Вєх. Той факт, що Макрон зараз стримується із критикою польського уряду, можна зрозуміти як першу ознаку цього, наголосив він.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі